Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (1-3 grudnia)?

Skomentuj (4)

Chcesz powitać grudzień w Kazimierzu Dolnym? Zapraszamy! Grudniowy weekend w naszym mieście zapowiada się naprawdę interesująco.

1 grudnia, piątek


15:00 Zwiedzisz-Zdegustujesz-Posmakujesz

Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją regionalnych nalewek z zakąską z kuchni żydowskiej. Konieczna rezerwacja.

19:30 Koncert zespołu Szalom Chełm (Restauracja Bajgiel ul. Lubelska 4a)
Muzyczne opowieści w wykonaniu lidera zespołu Mariusza Matery to znakomita zabawa przeplatana żartami i opowieściami z przedwojennego Chełma. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje zespołu: „Hevenu Shalom alehem”, „Rebeca” czy „Miasteczko Bełz”. Bilet 20 zł. Konieczna rezerwacja.


Wystawa prac podopiecznych Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa pokonkursowa „Srebro&Papier” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Sztuki Złotniczej, ul. Rynek 19)

2 grudnia, sobota


12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz Dolny od kuchni”
Wycieczka po malowniczym Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidualnych. Dla chętnych, po zwiedzaniu obiad, na którym podanych będzie osiem dań kuchni regionalnej. Ze względu na pracochłonność przygotowania potraw na zgłoszenia na obiad przyjmowane są do piątku, do godziny 12.00. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia. Cena wycieczki z obiadem: 45 zł dorośli, 35 zł dzieci powyżej 10. roku życia, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

12:00 Mikołajki w Stajni Wylągi
Stajnia Wylągi zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w końskiej zabawie mikołajkowej 2 grudnia. Zapisy przyjmowane są do 30 listopada. Cena udziału: 60 zł

13:00 Otwarcie wystaw Marii Różańskiej i Marii Wojtiuk (Galeria Grabskich, ul. Lubelska 33)
Głównymi bohaterami najbliższych wystaw będą dzieła dwóch wyjątkowych artystek o tym samym imieniu – Marii Różańskiej, która zaprezentuje biżuterię z najnowszej kolekcji jesień-zima 2017/2018 oraz Marii Wojtiuk, która zaprezentuje rzeźby.

15:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz.”
Wycieczka z przewodnikiem dla turystów indywidualnych pełna unikalnych historii, zapachów, smaków i barw. Spacer zakończony degustacją regionalnych nalewek z zakąską z kuchni żydowskiej. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do godziny 12:00 w sobotę. Cena: 45 zł

18:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym! W programie: spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd czerwonymi ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Konieczna rezerwacja.


19:00 Koncert Old Klezmer Trio (Restauracja u Fryzjera ul. Witkiewicza 2)
Wieczór z żydowską kuchnią i muzyką klezmerską. Wstęp wolny.

20:00 Koncert: The Undeground Man (Trzeci Księżyc zabytkowe, Jatki Mały Rynek 1)
Księżycowa scena muzyczna zaprasza na specjalny koncert polsko-brytyjskiego projektu muzycznego The Undeground Man. Cena biletów: 20 zł. Ilość miejsc jest ograniczona, więc warto dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Wystawa prac podopiecznych Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

Wystawa pokonkursowa „Srebro&Papier” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Sztuki Złotniczej, ul. Rynek 19)

3 grudnia, niedziela


Wystawy Marii Różańskiej i Marii Wojtiuk (Galeria Grabskich, ul. Lubelska 33)

Wystawa pokonkursowa „Srebro&Papier” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Sztuki Złotniczej, ul. Rynek 19)

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę