Burmistrz Kazimierza zarobi teraz mniej?

Skomentuj (30)

Radni przegłosowali uchwałę obniżającą wynagrodzenie burmistrza, do jakiej zostali zobligowani mocą rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja tego roku. Burmistrz będzie zarabiał mniej?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu radni debatowali między innymi na temat gospodarki finansowej prowadzonej w przez burmistrza oraz na temat obniżenia jego uposażenia.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok, ze sprawozdaniem finansowym oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i stanowiskiem Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej radni udzielili burmistrzowi absolutorium. 9 radnych było za, 4 wstrzymało się od głosu, ale nikt nie był przeciw. A to oznacza, że radni nie mają zastrzeżeń do prowadzonej przez burmistrza gospodarki finansowej. 

Kolejnym punktem sesji było podjęcie uchwały w sprawie obniżenia wynagrodzenia burmistrza zgodnie z majowym rozporządzeniem Rady Ministrów obniżającym uposażenie samorządowców o 20 %. W przygotowanym projekcie uchwały obniżono wynagrodzenie zasadnicze z 5300 zł, które uchwalono pod koniec grudnia 14 r. na 4700 zł, ale podniesiono zgodnie z zaproponowanymi przez rozporządzenie widełkami dodatek funkcyjny o 200 zł i dodatek specjalny o 500 zł. W związku z tym wynagrodzenie burmistrza Kazimierza od 1 lipca w zasadzie pozostanie na dotychczasowym poziomie 10160 zł.

Zanim doszło do głosowania, radni wyrazili swój protest przeciwko przymuszaniu ich przez władze centralne do podejmowania uchwały, która i tak zadziała z automatu.

- To jest niedopuszczalna sytuacja, że radni stawiani są pod ścianą i zmuszani do podejmowania uchwał pod wpływem bieżącej sytuacji politycznej. To kłóci się z ideą samorządności, ideą demokracji – mówiła radna Ewa Wolna. – Uważam, że rozporządzenie obniżające wynagrodzenie burmistrza to brak szacunku dla samorządowców, skoro my musimy taką uchwałę podjąć. To zwykłe wymuszenie.

Radni, mimo że początkowo rozważali nawet zdjęcie tego punktu z porządku obrad, podjęli tę uchwałę stosunkiem głosów 9 za, 1 przeciw, 3 wstrzymujących się.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Harry
  podawac publicznie ILE ktoś zarabia......to już tylko w Polsce...(szkoda ze do gara mu nie zajza--co je na codzien!!)--w Polsce będzie jeszcze długo pokutować ten zakorzeniony brak taktu i kultury(w tym osobistej)--nawet złodzieja się publicznie nie podaje ILE UKRADL !!!...a co dopiero osobe publicznie zaakceptowana!!
  • Ulka - Kazimierz
   Harry, ja wolę wiedzieć ile zarabia urzędnik publiczny. Bo na jego wynagrodzenie składają się także moje podatki. Do Pana portfela ani tym bardziej talerza nie śmiałabym zaglądać, nawet przez myśl by mi to nie przeszło.
  • Harry
   sorry.....ale co.....nie wiesz na kogo glosowalas??.....osobiście wybieram osoby,ktore znam(byłem na spotkaniach,moze znam kogos z jego/jej otoczenia...może jakiś artykul.....jest przecież internet..(można sprawdzic CV)a jak znam kogos kto go/ja zna....to może gdzies jakas kawa(odrobina koniaku...może....)...i WIEM kogo wybieram! A to znaczy,ze wiem komu i za co place....a nie ze jestem w ciąży,i zachodzę w glowe co mi się stało....sorry
  • Harry
   droga Lulko.....w najbliższych dniach będę w Kazimierzu....to możemy pojsc gdzies ...na kawe....jeżeli chcesz.....pozdr.--Harry
 • www
  Szanowna Redakcjo proponuję dobierać zdjęcia tak żebymysmy choć trochę mieli złudzeń ,że ten człowiek jest zaangażowany w to co ma w gminie do zrobienia a tak to mam wrazenie patrząc na zdjecie nr.1 , ze nic innego nie zaprząta glowy burmistrza ja szybko policzyc na kalkulatorze w telefonie ile to będzie jak zabiorą mu 600 ale dadzą 500 i 200 . To nie jest pierwsze takie zdjęcie gdzie burmistrz siedzi z nosem w telefonie.
 • Harry
  Nigdy nie byłem fanem Duni, ale w porównaniu z potencjalnymi kandydatami i obecnie nam panującym, to jawi mi sie on jako wybawienie!
  • Głos rozsądku
   Tylko Pan Pisula. Sprawdził sie.
  • Harry
   proszę się pode mnie nie podszywać.....albo......albo zbieg okoliczności!
   ps.nie jestem z kazimierza i burmistrza na oczy nie widziałem--także nie będę zabierać glosu w tej sprawie!(a tak swoja droga zgarniac ponad 2000 euro za nic nie robienie---nie oszukujmy się---na serio dobra fucha ten burmistrz!!)
 • Kazimierzak
  myśli się o ludziach, którzy w życiu nic nie osiągnęli. Na całym świecie takie funkcje powierza się ludziom ustabilizowanym, zrównoważonym i dużym dorobku osobistym. Młodzi muszą wykazać się szczególnymi wartościami. Znowu Kazimierz będzie cierpiał, brakuje ludzi merytorycznie przygotowanych do tej funkcji. Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, że to radni powinni być siłą napędową w wyborze właściwego kierunku zarządzania
  • : )
   To dobrze, że ktoś jeszcze myśli. Szkoda, ze tylu cieszy się, że władza się ślini uśmiecha i kłania! I do szczęścia to wystarcza. A rozwój i rozsądek. Po co! Miło czytać taki komentarz!
 • Kazimierz
  Pensja wygórowana, tak jak wygórowane mniemanie ma o sobie burmistrz. Niestety, nic dla gminy nie zrobił, zadłużył miasto i nie potrafił pozyskać żadnych funduszy unijnych. W Kazimierzu partia jest nam niepotrzebna, Mariusz Wicik to partyjny karierowicz... niestety. Będzie taki sam jak Pisula albo gorszy. A jeśli PIS wystawi Kubisia, to także nic się nie zmieni. Kubiś będzie Marionetką PIS, będzie musiał wykonywać polecenia partii... czy tego chcemy? Jestem za niezależnym komitetem i niezależnym kandydatem
  • żal kazimierza
   Kubiś będzie raczej marionteką księdza. Księża mają to do siebie, że uważają się często że im wolno więcej. Czekać tylko kto i kiedy i co zacznie budować obok świętej Anny na parkingu? To nie przypadek że ksiądz chciał a radni jak banda durniów rączki podniosła zdecydowała o zmianie przeczenia tego terenu. Potem będzie lament, że mega hotel w sercu miasta powstaje jak przy SPA
 • azor
  zero kompetencji a bierze 10 tys za co ja się pytam za co
  • Kołtun
   azor do budy - typowy małomiasteczkowy i kołtuński wpis
  • Jasio
   Proponowałbym powrót Pana Grzegorz D.Coby o nim nie mówić to w swojej kadencji zrobił bardzo dużo dla całej gminy.A ci wszyscy nowicjusze łącznie młodym pisiorem to tylko wielki eksperyment z czego nic nie wyniknie.I znów będziemy prze 4 lata w czarnej dziurze.
  • antek
   Jasio Ty jesteś eksperyment który nawet nie wie że teraz kadencja trwać będzie 5 lat
 • Kazimierzak
  gdyby pracował w mojej firmie, wykopałbym gościa. Zero kompetencji!
  • Jasio
   Kazimierzak zasmuciłeś mnie-to jeszcze rok dłużej będziemy w czarnej dziurze jak wybierzemy tych nowicjuszy
 • pani_z_rzeczycy
  Niech ta kampania się już zacznie na dobre, Wicik może jeszcze coś dla gminy przy okazji załatwi bo burmistrz nic nie może :)
  • Jak tępy kandydat tak tępa propaganda
   A po co nam nadęty partyjniak, gotowy dla władzy na wszystko. Partyjniakom możemy pomóc dać się władzą upoić.
  • Antek
   Nie musisz na niego przecież głosować, masz do wyboru swojego męża
 • minus to też plus
  Zgodnie z wytycznymi komitetu centralnego PIS dajemy wam za nic 500, 300 i jeszcze koryto plus dla wybranych. A samorządowcom, zwłaszcza "naszym" to tym bardziej wynagrodzimy chwilową utratę części uposażenia. Jednak dopiero po wyborach, jak suwerena będziemy mieli już głęboko w d... Te pieniądze nam się po prostu należą.
 • asia
  Pazerny na kasę burmistrz? Jedną z pierwszych uchwał zaraz po wyborach radni na prośbę burmistrz wywindowali mu pensję w porównaniu do poprzednika. Warto pamiętać. Dlaczego kogoś dziwi to co zrobili teraz... czyli obniżając pensję mu podwyższyli? Bo on i jego klakierzy są nienachapani
 • - 20% +25%
  To tak jakby zbrać dziecku czekoladę ale dać bombonierkę,batonika i chipsy
  • Radni bezradni
   Dokładnie. Radni to ludzie bez honoru i nawet każdy by godności. Nie wszyscy na szczęście ale ta banda co wszystko klapie burmistrzowi te Guzy wszystkie Mokijewskie Kusie Goreckie i Krasowicze. Co za ludzie z nich.
 • Bernas
  Prezydent Warszawy zarania nieco ponad 1000 zł więcej niż wójt małej mieściny. W Kazimierzu jest podobnie z pensją Burmistrza. Czy tak być powinno, z uwagi na zakres odpowiedzialności?
  • Dać mu więcej
   Ale ona nie gra na liściu...
 • pijany znad Grodarza
  Jarosław Kaczyński i nasz pan Wicik będą rozeźleni.
  • Drogi stały czutelniku
   A kto to jest ten Wicik? Przestań Pan szargac nazwisko Kaczyńskiego takimi niesmacznymi zestawienia. Pierwszy to zbawca Europy jakich w historii już wiele było a drugi to? No właśnie kto to jest?
  • pijany znad Grodarza
   Mój Też Drogi Adwersarzu.

   " Mój" Jarosław Kaczyński, a Twój " zbawca Europy" dlatego w zestawieniu z panem Wicikiem, że obaj są aktywnymi działaczami PiS, a jak wiesz inne myslenie, jak Jarosława Kaczyśkiego, w tej partii jest NIEDOPUSZCZALNE, stad twierdzę, że obaj są ROZEŻLENI. Również zły jest poseł Pięta, chociaż jest wyciepany z partii.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę