Bieg papieski w trochę innej formule

Skomentuj (7)

zobacz więcej (12)

IV Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II wystartuje w Kazimierzu 19 maja. W tym roku nastąpi jednak wiele zmian. Na pewno jednak będzie nie mniej emocjonująco niż dotychczas.

W Kazimierzu biegi dedykowane papieżowi Janowi Pawłowi II odbywają się od 4 lat. Uczestniczy w nich około 600 biegaczy na dystansie 10 km i od roku ubiegłego także na dystansie 5 km. W tym roku również nie zabraknie nowości.

Przede wszystkim zmieni się miejsce startu i mety.

- Linia startu znajdzie się przy zejściu z bulwarów wiślanych i wyjeździe z portu jachtowego. Dalej poprowadzi miastem w stronę Wylągów, gdzie biegacze zawrócą i znów dobiegną do portu jachtowego – mówi Karolina Jagodzińska event manager Dem’a Promotion - organizatora IV Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II. – Do tej pory miasteczko biegacza umiejscowione było w rynku głównym miasta. W tym roku zaprosimy biegaczy do portu jachtowego nad Wisłą. Nowa przestrzeń otwiera przed organizatorami nowe możliwości. A czy może być coś lepszego niż majowy weekend nad wodą opatrzony sportowymi zmaganiami?

Po biegach dla dorosłych biegaczy na trasę pobiegną dzieci, które rywalizować będą w zależności od wieku na dystansie 350 m lub 650 m.

- Oczywiście jak zwykle nie zabraknie stref sponsorów i partnerów, strefy gastronomicznej, stref relaksu oraz zabaw dla dzieci – mówi Karolina Jagodzińska. – Tegoroczny Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym zdecydowanie przejdzie do historii. Dlatego też nie może Was tam zabraknąć!

Zapisy: www.biegajmyzdema.pl

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Lenek
  I bardzo fajnie podoba mi się. A nie w kółko tak samo. Najlpiej jakby co roku była inna trasa.
 • biegnę, ja biegnę
  "... miastem w stronę Wylągów". Czyli Nadrzeczna, Kwaskowa ,Doły.
  Gdybym miał pobiec dla zdrowia i walorów krajobrazowych,wybrałbym drogę wzdłuż wału do Mięćmierza, potem przez Okale i Plebanką z powrotem. No tak, ale na takiej trasie trudno ustalić, kto ile kilometrów przebiegł.
  Wszakże co chwila jakaś pokusa.
 • zadyszka
  Kiedyś był jeden "Wyścig Pokoju". Zlikwidowano go, bo był niedobry. Potem długo, długo było cicho. Od niedawna mamy wysyp wyścigów - Wyklętych, papieskich,Męczenników Solidarności, Popiełuszki,Burego,Łupaszki,Roja.... Beneficjenci +500 jakoś się z wdzięcznością ociągają.
  • start
   500+ Czekają jeszcze na emerytów i rencistów.
  • start
   zapomniałam o Mama+
  • Uwe Ampler,
   Wyścig Pokoju zlikwidowali bo kolarze jeździli za szybko, było ich bardzo dużo w peletonie i do tego te tłumy ludzi przy drogach na stadionach. Ich miejsce to pielgrzymki i kościoły
 • rączy jeleń
  Bardzo dobry pomysł z przeniesieniem imprezy poza Rynek. Rynek dla turystów!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę