Bieg papieski w trochę innej formule

Skomentuj (7)

zobacz więcej (12)

IV Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II wystartuje w Kazimierzu 19 maja. W tym roku nastąpi jednak wiele zmian. Na pewno jednak będzie nie mniej emocjonująco niż dotychczas.

W Kazimierzu biegi dedykowane papieżowi Janowi Pawłowi II odbywają się od 4 lat. Uczestniczy w nich około 600 biegaczy na dystansie 10 km i od roku ubiegłego także na dystansie 5 km. W tym roku również nie zabraknie nowości.

Przede wszystkim zmieni się miejsce startu i mety.

- Linia startu znajdzie się przy zejściu z bulwarów wiślanych i wyjeździe z portu jachtowego. Dalej poprowadzi miastem w stronę Wylągów, gdzie biegacze zawrócą i znów dobiegną do portu jachtowego – mówi Karolina Jagodzińska event manager Dem’a Promotion - organizatora IV Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II. – Do tej pory miasteczko biegacza umiejscowione było w rynku głównym miasta. W tym roku zaprosimy biegaczy do portu jachtowego nad Wisłą. Nowa przestrzeń otwiera przed organizatorami nowe możliwości. A czy może być coś lepszego niż majowy weekend nad wodą opatrzony sportowymi zmaganiami?

Po biegach dla dorosłych biegaczy na trasę pobiegną dzieci, które rywalizować będą w zależności od wieku na dystansie 350 m lub 650 m.

- Oczywiście jak zwykle nie zabraknie stref sponsorów i partnerów, strefy gastronomicznej, stref relaksu oraz zabaw dla dzieci – mówi Karolina Jagodzińska. – Tegoroczny Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym zdecydowanie przejdzie do historii. Dlatego też nie może Was tam zabraknąć!

Zapisy: www.biegajmyzdema.pl

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Lenek
  I bardzo fajnie podoba mi się. A nie w kółko tak samo. Najlpiej jakby co roku była inna trasa.
 • biegnę, ja biegnę
  "... miastem w stronę Wylągów". Czyli Nadrzeczna, Kwaskowa ,Doły.
  Gdybym miał pobiec dla zdrowia i walorów krajobrazowych,wybrałbym drogę wzdłuż wału do Mięćmierza, potem przez Okale i Plebanką z powrotem. No tak, ale na takiej trasie trudno ustalić, kto ile kilometrów przebiegł.
  Wszakże co chwila jakaś pokusa.
 • zadyszka
  Kiedyś był jeden "Wyścig Pokoju". Zlikwidowano go, bo był niedobry. Potem długo, długo było cicho. Od niedawna mamy wysyp wyścigów - Wyklętych, papieskich,Męczenników Solidarności, Popiełuszki,Burego,Łupaszki,Roja.... Beneficjenci +500 jakoś się z wdzięcznością ociągają.
  • start
   500+ Czekają jeszcze na emerytów i rencistów.
  • start
   zapomniałam o Mama+
  • Uwe Ampler,
   Wyścig Pokoju zlikwidowali bo kolarze jeździli za szybko, było ich bardzo dużo w peletonie i do tego te tłumy ludzi przy drogach na stadionach. Ich miejsce to pielgrzymki i kościoły
 • rączy jeleń
  Bardzo dobry pomysł z przeniesieniem imprezy poza Rynek. Rynek dla turystów!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę