Będzie oszczędniej

Miasto otrzymało dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy. Za rok w Kazimierzu będzie jaśniej i oszczędniej.
Są pieniądze na wymianę starych lamp ulicznych na terenie całej gminy Kazimierz Dolny.
- Projekt złożony przez gminę pt. "Modernizacja systemu oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Kazimierz Dolny" został pozytywnie zweryfikowany i oceniony. Oznacza to, że Gmina Kazimierz Dolny uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 255 303, 22 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego – pisze na swoim profilu na Facebooku burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. – Już niebawem wszystkie stare lampy uliczne na terenie naszej gminy zostaną wymienione na nowoczesne, ledowe źródła światła.
Wymienionych zostanie ponad tysiąc opraw. Układy oświetleniowe zostaną zmodernizowane tak, aby je przystosować do współpracy z ledowymi źródłami światła.
- Barwa światła będzie dostosowana do potrzeb i do lokalizacji lamp – mówi burmistrz Pomianowski. – Przy drogach powiatowych czy wojewódzkich światło będzie bardziej intensywne o barwie zbliżonej do światła dziennego, natomiast na terenie miasta kolor oświetlenia będzie dostosowany do zabytkowej przestrzeni miejskiej.
Wymiana lamp obejmie też ulicę Szkolną, gdzie wciąż palą się nowe latarnie ledowe.
- To była tylko prezentacja na potrzeby konferencji związanej z kwestią nowoczesnego ekonomicznego oświetlenia ulicznego. Producent, chcąc pokazać swoim potencjalnym kontrahentom korzyści płynące z oferowanego oświetlenia, zamontował je czasowo na Szkolnej i jeszcze nie zdemontował – przypomina burmistrz.
Projekt ma być zrealizowany w 2021 r. Miasto spodziewa się oszczędności w zużyciu energii rzędu blisko 70%.
Mieszkańcy przy tej okazji pytają:
-Przydałoby się też dostawić kilka latarni tak przy okazji zacnego dofinansowania! Dajmy na to na Cholewiance? – czytamy w jednym z komentarzy na Facebooku.
Burmistrz przewiduje uzupełnienie ilości lamp, ale w ramach innego projektu.
- Mamy gotowe projekty, które też chcemy realizować, być może przy tym samym postępowaniu przetargowym, jeśli chodzi o zamówienia publiczne – mówi burmistrz. – Będziemy też dokładać lampy tam, gdzie jest taka potrzeba.
W najbliższym czasie zakończona zostanie inwestycja związana z wymianą oświetlenia na Nadwiślańskiej.
- W ciągu maksymalnie 2 tygodni zaświecą się latarnie – mówi burmistrz.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę