Bajeczna szkoła z książek rodem

Skomentuj (1)

zobacz więcej (21)

Bajecznie kolorowe drzwi do sal lekcyjnych, spacerujące po korytarzu postaci literackie, sesje zdjęciowe oraz cały szereg ciekawych spotkań. Tak wygląda Szkolny Festiwal Książek, który trwa właśnie w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym.

Szkolny Festiwal Książek to wyjątkowo ciekawe wydarzenie mające na celu zwiększenie zainteresowania czytelnictwem wśród dzieci i młodzieży. Do przygotowań związanych z tworzeniem dekoracji włączają się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a nawet rodzice. Organizatorami festiwalu jest Rada Rodziców i Biblioteka Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym.

Dziś oprócz pięknych dekoracji ozdabiających drzwi do sal lekcyjnych, w szkole pojawiły się także postacie literackie i osoby z innych kultur. Za nami bowiem Dzień Przebrań. Była m.in. zwariowana Pippi, wampir ze „Zmierzchu”, Indianka, Myszka, Kotek, Wiedźma czy Pani Mikołajowa. Przebierali się mali i duzi. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na specjalnie przygotowanej literackiej ściance. W ten sposób do akcji przyłączył się fotograf Sylwester Doraczyński.

Nie zabrakło także ciekawych spotkań.

- Dziś w świat opowieści zabrała nas Beata Frankowska – piszą organizatorzy. – I choć niektóre historie były bardzo stare, a inne pochodziły z odległych zakątków świata, to niosły one w sobie uniwersalny przekaz o współistnieniu wszystkich istot zamieszkujących ziemię. Opowieści dotykały serca, otulały swoją mądrością i pięknem, niosły w sobie szczególnie cenne wskazówki jak żyć świadomie i w zgodzie z otaczającym nas światem. Zetknięcie się z opowiadaczem to niezwykłe doświadczenie. Słowo pisane nabiera zupełnie innej mocy. W wykonaniu Beaty Frankowskiej, przeobrażającej się w każdej z historii i sięgającej do muzyki korzeni tych miejsc, było wspaniałym dopełnieniem naszej festiwalowej podróży po świecie.

A co jeszcze przed nami? Wiele wspaniałych wydarzeń. Spotkania z ciekawymi ludźmi, z podróżnikami, gry i zabawy podróżnicze, czytanie książek oraz różnorodne konkursy.

W najbliższy piątek, 17 marca II Szkolny Festiwal Książek dobiegnie końca. Zaś za tydzień, 24 marca odbędzie się wernisaż wszystkich prac przygotowanych w ramach festiwalu. Ogłoszone zostaną także wyniki konkursów.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Mama
    Bardzo dziękuję Pani Basi i Pani Asi za tak wspaniale zorganizowaną imprezę! Okazuje się, że można zrobić w szkole coś, w co angażują się wszystkie dzieci, choć temat książek dziś niezbyt popularny. Brawo!

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę