Badania solarystyczne 2.0 w Teatrze Klepisko

To przykład nowej dramaturgii opartej na kreacji ruchowej i wizualnej. To połączenie sztuki performansu, tańca, teatru fizycznego i teatru postdramatycznego. Teatr Klepisko zaprasza w najbliższą sobotę na „Badania solarystyczne 2.0”.

W najbliższą sobotę wnętrze Teatru Klepisko zamieni się w … przestrzeń kosmiczną.

- Jest więcej niż prawdopodobne, że będziemy musieli kiedyś opuścić naszą planetę. Być może Mars stanie się naszym nowym domem – słyszymy ze sceny.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że przygotowania do lotu na Marsa – planowanego jako podróż tylko w jedną stronę – już trwają – „Badania solarystyczne 2.0” nie poruszają tematyki science fiction. I taka jest rzeczywistość przedstawiona w spektaklu.

 - Trwa rekrutacja do jednokierunkowej misji kosmicznej. Na pokładzie symulatora stacji badawczej spotykają się kandydaci walczący o udział w programie. Sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i somatycznym manipulacjom – czytamy w zapowiedzi.

„Badania solarystyczne 2.0”  mają charakter interaktywny: publiczność ma wpływ na wybór kandydatów i przebieg spektaklu przygotowanego przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa działające w obszarach performansu, tańca i działań społecznych. Spektakl jest wynikiem eksperymentalnego treningu aktorskiego, testów wytrzymałościowych zderzanych z realną sytuacją dramaturgiczną.

Reżyseria: Dawid Żakowski
Scenografia i Kostiumy: Katarzyna Pol
Zespół: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Małgorzata Trajkowska
Wizualizacje: Adrien Cognac
Muzyka: Konrad Bańburski
Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

„Badania solarystyczne 2.0” 
Kiedy: 16 września 2017 | sobota | g. 19:00
Gdzie: Teatr Klepisko Skowieszynek 15, k. Kazimierza Dolnego

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę