Badania solarystyczne 2.0 w Teatrze Klepisko

To przykład nowej dramaturgii opartej na kreacji ruchowej i wizualnej. To połączenie sztuki performansu, tańca, teatru fizycznego i teatru postdramatycznego. Teatr Klepisko zaprasza w najbliższą sobotę na „Badania solarystyczne 2.0”.

W najbliższą sobotę wnętrze Teatru Klepisko zamieni się w … przestrzeń kosmiczną.

- Jest więcej niż prawdopodobne, że będziemy musieli kiedyś opuścić naszą planetę. Być może Mars stanie się naszym nowym domem – słyszymy ze sceny.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że przygotowania do lotu na Marsa – planowanego jako podróż tylko w jedną stronę – już trwają – „Badania solarystyczne 2.0” nie poruszają tematyki science fiction. I taka jest rzeczywistość przedstawiona w spektaklu.

 - Trwa rekrutacja do jednokierunkowej misji kosmicznej. Na pokładzie symulatora stacji badawczej spotykają się kandydaci walczący o udział w programie. Sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i somatycznym manipulacjom – czytamy w zapowiedzi.

„Badania solarystyczne 2.0”  mają charakter interaktywny: publiczność ma wpływ na wybór kandydatów i przebieg spektaklu przygotowanego przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa działające w obszarach performansu, tańca i działań społecznych. Spektakl jest wynikiem eksperymentalnego treningu aktorskiego, testów wytrzymałościowych zderzanych z realną sytuacją dramaturgiczną.

Reżyseria: Dawid Żakowski
Scenografia i Kostiumy: Katarzyna Pol
Zespół: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Małgorzata Trajkowska
Wizualizacje: Adrien Cognac
Muzyka: Konrad Bańburski
Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

„Badania solarystyczne 2.0” 
Kiedy: 16 września 2017 | sobota | g. 19:00
Gdzie: Teatr Klepisko Skowieszynek 15, k. Kazimierza Dolnego

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę