Badania solarystyczne 2.0 w Teatrze Klepisko

To przykład nowej dramaturgii opartej na kreacji ruchowej i wizualnej. To połączenie sztuki performansu, tańca, teatru fizycznego i teatru postdramatycznego. Teatr Klepisko zaprasza w najbliższą sobotę na „Badania solarystyczne 2.0”.

W najbliższą sobotę wnętrze Teatru Klepisko zamieni się w … przestrzeń kosmiczną.

- Jest więcej niż prawdopodobne, że będziemy musieli kiedyś opuścić naszą planetę. Być może Mars stanie się naszym nowym domem – słyszymy ze sceny.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że przygotowania do lotu na Marsa – planowanego jako podróż tylko w jedną stronę – już trwają – „Badania solarystyczne 2.0” nie poruszają tematyki science fiction. I taka jest rzeczywistość przedstawiona w spektaklu.

 - Trwa rekrutacja do jednokierunkowej misji kosmicznej. Na pokładzie symulatora stacji badawczej spotykają się kandydaci walczący o udział w programie. Sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i somatycznym manipulacjom – czytamy w zapowiedzi.

„Badania solarystyczne 2.0”  mają charakter interaktywny: publiczność ma wpływ na wybór kandydatów i przebieg spektaklu przygotowanego przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa działające w obszarach performansu, tańca i działań społecznych. Spektakl jest wynikiem eksperymentalnego treningu aktorskiego, testów wytrzymałościowych zderzanych z realną sytuacją dramaturgiczną.

Reżyseria: Dawid Żakowski
Scenografia i Kostiumy: Katarzyna Pol
Zespół: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Małgorzata Trajkowska
Wizualizacje: Adrien Cognac
Muzyka: Konrad Bańburski
Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

„Badania solarystyczne 2.0” 
Kiedy: 16 września 2017 | sobota | g. 19:00
Gdzie: Teatr Klepisko Skowieszynek 15, k. Kazimierza Dolnego

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę