Babie Lato w Żmijowiskach

Już w najbliższą sobotę 8 września na Grodzisku w Żmijowiskach odbędzie się wyjątkowa impreza - Słowiańskie Babie Lato. Wydarzenie to ma na celu podsumowanie letniego sezonu, jest także formą podziękowania dla społeczności lokalnej, władz samorządowych oraz instruktorów, badaczy, uczestników projektów i stałych bywalców.

Czas nieubłagalnie płynie dalej, a lato dobiega końca. Wraz z jesienią nadchodzi czas pierwszych podsumowań dotyczących wszystkich projektów realizowanych na terenie Grodziska Żmijowiska, a w szczególności działań prowadzonych w ramach Warsztatów Archeologii Doświadczalnej. Idealnym momentem na omówienie prowadzonych w tym roku działań będzie "Słowiańskie Babie Lato", które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 8 września. Start imprezy o godz. 17.00.

 

- W ramach "Słowiańskiego Babiego Lata" przygotowano obfity i atrakcyjny program – czytamy w zaproszeniu. - Pod przewodnictwem archeologa będzie można zwiedzić relikty grodu z częściową rekonstrukcją oraz ośrodek archeologii doświadczalnej, czyli typowe dla okresu wczesnego średniowiecza chaty mieszkalne oraz sprzęty techniczne.

 

Jakie inne atrakcje przygotowali dla nas organizatorzy? Będzie można uczestniczyć w wypale naczyń glinianych w piecu garncarskim oraz zobaczyć, jak wyglądało kiedyś przygotowywanie posiłków. Oprócz tego odbędzie się pokaz wędzenia ryb w jamie wędzarskiej oraz pokazy bractwa Gladii Amici z Tarnowa i występ teatru ognia - grupy Dyptam z Puław. Tak wiec zapraszamy!

 

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę