Babie lato? Tylko w Żmijowiskach

Już w najbliższą niedzielę, na terenie Grodziska Żmijowiska odbędzie się Słowiańskie Babie Lato. Jest to swego rodzaju podsumowanie sezonu, ale także świetny pomysł na rodzinną wyprawę za miasto.

- Choć lato jeszcze w pełni, powoli szykujemy się do podsumowania sezonu 2018 – zapowiadają organizatorzy. – Nastąpi to w niedzielę 9 września. Zaproszeni są nasi oficjalni partnerzy, czyli władze Powiatu Opolskiego oraz Gminy Wilków. Pojawią się także – mamy nadzieję, że licznie – nasi przyjaciele, dzięki których pasji, zaangażowania i pracy Grodzisko Żmijowiska żyje, a także wzbogaca się o nowe elementy.

Co takiego będzie się działo na terenie dawnego grodu? Dlaczego warto się tam wybrać? Bo oprócz wystąpień przedstawicieli Muzeum Nadwiślańskiego i zaproszonych gości, odbędzie się także oprowadzanie po zmodernizowanym skansenie. Oprócz tego będzie poczęstunek przy ognisku.  A wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w działaniach związanych z archeologią doświadczalną. Jak zapowiadają organizatorzy, w  tym roku będzie to „archeologia codzienności” czyli m.in. przygotowywanie i wypiek chleba w rekonstrukcji pieca piekarskiego.

- Zapraszamy więc wszystkich przyjaciół naszego „muzeum w krajobrazie”, pasjonatów słowiańskiej przeszłości oraz tych, którzy jeszcze nigdy tu nie byli – zapowiadają organizatorzy. - Do zobaczenia w Grodzisku Żmijowiska.

Pamiętajmy, podsumowanie tegorocznego sezonu archeologicznego odbędzie się w niedzielę 9 września o godz. 16.00! Warto dodać, że organizację Słowiańskiego Babiego Lata 2018 patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Opolskiego Zenon Rodzik.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę