Babie lato? Tylko w Żmijowiskach

Już w najbliższą niedzielę, na terenie Grodziska Żmijowiska odbędzie się Słowiańskie Babie Lato. Jest to swego rodzaju podsumowanie sezonu, ale także świetny pomysł na rodzinną wyprawę za miasto.

- Choć lato jeszcze w pełni, powoli szykujemy się do podsumowania sezonu 2018 – zapowiadają organizatorzy. – Nastąpi to w niedzielę 9 września. Zaproszeni są nasi oficjalni partnerzy, czyli władze Powiatu Opolskiego oraz Gminy Wilków. Pojawią się także – mamy nadzieję, że licznie – nasi przyjaciele, dzięki których pasji, zaangażowania i pracy Grodzisko Żmijowiska żyje, a także wzbogaca się o nowe elementy.

Co takiego będzie się działo na terenie dawnego grodu? Dlaczego warto się tam wybrać? Bo oprócz wystąpień przedstawicieli Muzeum Nadwiślańskiego i zaproszonych gości, odbędzie się także oprowadzanie po zmodernizowanym skansenie. Oprócz tego będzie poczęstunek przy ognisku.  A wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w działaniach związanych z archeologią doświadczalną. Jak zapowiadają organizatorzy, w  tym roku będzie to „archeologia codzienności” czyli m.in. przygotowywanie i wypiek chleba w rekonstrukcji pieca piekarskiego.

- Zapraszamy więc wszystkich przyjaciół naszego „muzeum w krajobrazie”, pasjonatów słowiańskiej przeszłości oraz tych, którzy jeszcze nigdy tu nie byli – zapowiadają organizatorzy. - Do zobaczenia w Grodzisku Żmijowiska.

Pamiętajmy, podsumowanie tegorocznego sezonu archeologicznego odbędzie się w niedzielę 9 września o godz. 16.00! Warto dodać, że organizację Słowiańskiego Babiego Lata 2018 patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Opolskiego Zenon Rodzik.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Mapa

Muzea

Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę