Babie lato? Tylko w Żmijowiskach

Już w najbliższą niedzielę, na terenie Grodziska Żmijowiska odbędzie się Słowiańskie Babie Lato. Jest to swego rodzaju podsumowanie sezonu, ale także świetny pomysł na rodzinną wyprawę za miasto.

- Choć lato jeszcze w pełni, powoli szykujemy się do podsumowania sezonu 2018 – zapowiadają organizatorzy. – Nastąpi to w niedzielę 9 września. Zaproszeni są nasi oficjalni partnerzy, czyli władze Powiatu Opolskiego oraz Gminy Wilków. Pojawią się także – mamy nadzieję, że licznie – nasi przyjaciele, dzięki których pasji, zaangażowania i pracy Grodzisko Żmijowiska żyje, a także wzbogaca się o nowe elementy.

Co takiego będzie się działo na terenie dawnego grodu? Dlaczego warto się tam wybrać? Bo oprócz wystąpień przedstawicieli Muzeum Nadwiślańskiego i zaproszonych gości, odbędzie się także oprowadzanie po zmodernizowanym skansenie. Oprócz tego będzie poczęstunek przy ognisku.  A wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w działaniach związanych z archeologią doświadczalną. Jak zapowiadają organizatorzy, w  tym roku będzie to „archeologia codzienności” czyli m.in. przygotowywanie i wypiek chleba w rekonstrukcji pieca piekarskiego.

- Zapraszamy więc wszystkich przyjaciół naszego „muzeum w krajobrazie”, pasjonatów słowiańskiej przeszłości oraz tych, którzy jeszcze nigdy tu nie byli – zapowiadają organizatorzy. - Do zobaczenia w Grodzisku Żmijowiska.

Pamiętajmy, podsumowanie tegorocznego sezonu archeologicznego odbędzie się w niedzielę 9 września o godz. 16.00! Warto dodać, że organizację Słowiańskiego Babiego Lata 2018 patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Opolskiego Zenon Rodzik.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Grodzisko Żmijowiska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę