Audyt w kazimierskim magistracie

Skomentuj (12)

W Urzędzie Miasta trwa audyt prawny. Wyniki analiz poznamy pod koniec kwietnia.

W połowie marca w Urzędzie Miasta i Gminy w Kazimierzu Dolnym pojawili się audytorzy zewnętrzni – firma prawnicza wyłoniona drogą zapytań ofertowych.  Burmistrz miasta chce w ten sposób zdobyć wiedzę na temat funkcjonowania urzędu.

- Zdecydowałem się na audyt prawny z kilku powodów – mówi burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula.  Po pierwsze doszedłem do wniosku, że sam nie jestem w stanie w krótkim czasie sprawdzić, jak urząd funkcjonuje w poszczególnych obszarach. Poznaję pracowników, widzę, jaka ilość dokumentów jest tworzona, jak pracownicy angażują się w pracę, ale nie jestem w stanie przeanalizować i stwierdzić do końca, czy we wszystkich sferach funkcjonuje to dobrze, czy w jakimś elemencie należy dokonać pewnych zmian.

Audyt prawny nakierowany jest na analizę działalności urzędu pod kątem prawnych aspektów związanych z jego funkcjonowaniem. Ma formę głównie kontroli dokumentów. Sprawdzane więc będą także umowy sporządzane przez kazimierskich urzędników.

- Mamy problem z windykacją zadłużenia – przyznaje burmistrz Pisula. – Są podmioty, które zalegają ze znacznymi kwotami na rzecz gminy – za dzierżawę parkingów, za dzierżawę lokali, z tytułu niezapłaconych podatków. Pytanie: skąd to się wzięło? Jeżeli interes gminy byłby należycie zabezpieczony, to umowa powinna być tak skonstruowana, aby po 2 – 3 miesiącach można było reagować, by nie następowało gromadzenie zadłużenia. A teraz mamy postępowania sądowe. Nasi prawnicy mają pracy co niemiara. To jest strata czasu i pieniędzy.

Zobowiązania dłużników wobec gminy to niebagatelna kwota ok. 1780 000 zł. 

- Jak się zorientowałem, ile prowadzimy spraw z tego zakresu, to nogi mi się ugięły,  zwłaszcza, że niektóre z nich są bardzo trudne do zakończenia - mówi burmistrz Pisula.

Audyt w kazimierskim magistracie potrwa miesiąc i zakończy się w połowie kwietnia. Jego wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości pod koniec kwietnia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • pijany znad Grodarza
  @ Krystyna
  " ale przeraziła mnie ilość pacjentów"
  Jak sądzisz? Dlaczego? Że chorzy to zrozumiale, ale sa też inne powody np. kilkakrotne przychodzenie, by sie ZAŁAPAĆ. Potrzebne to ?.
  O Przychodni dopisałem, bo p. Wacławski napisal " O Przyjaznej tejże"
 • Zbigniew Wacławski
  Przepraszam wszystkich serdecznie , chodziło mi o Program Przyjazny Urząd
 • krystyna
  Pijany a Ty znowu z tą przychodnią...wyluzuj.
  jakiś miesiąc temu poprosiłam o wypisanie recepty i byłam.... nie pamiętam już która ale przeraziła mnie ilość pacjentów dlatego jeszcze raz proszę Pijany wyluzuj.
 • gucio
  na podatki to chyba nie ma umów?
 • emigrator
  "Zobowiązania dłużników wobec gminy to niebagatelna kwota ok. 1780 000 zł."
  ile?
 • Ola
  Lola nie cwaniakuj bo na ciebie kiedyś też przyjdzie pora. Zawistni i wredni ludzie odpokutują swoje chamstwo.
 • pijany znad Grodarza
  @ Lola
  Dlatego audyt. Chyba rok temu zapytany p. Żurawiecki czy będzie kadydował mial odpowiedzieć, że znajac niemożliwie skomplikowaną sytuację miasteczka NAWET NIE ZAMIERZA.
 • lola
  nogi sie ugiely...nie klekaj kochany,przyjdzie na to pora w Wielkanoc w kosciele.A tak powaznie,czy gdyby p.Pisula przed wyborami wiedzial co zastanie chociazby wlasnie w :papierach:to przystapilby do wyborow?
 • pijany znad Grodarza
  " Przyjazna Prychodnia"
  Mam spodziewać sie, że na tarasie przed wejsciem będzie ławka dla stojacych od 5.30 coby nie zmokli.?
 • Tadek
  ISO, to pic na wodę, papierologia i zbędne koszty. Urząd w moim mieście ojczystym zrezygnował z tego po paru latach.
 • Zbigniew Wacławski
  Urząd Gminy powinien przystąpić do Programu Przyjazna Przychodnia oraz wprowadzić system ISO. W obecnej chwili to standard wszystkich urzędów.
 • pijany znad Grodarza
  "Jak się zorientowałem, ile prowadzimy spraw z tego zakresu, to nogi mi się ugięły, zwłaszcza, że niektóre z nich są bardzo trudne do zakończenia - mówi burmistrz Pisula."

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę