Apel Katyński w hołdzie pomordowanym

Skomentuj (9)

zobacz więcej (18)

Jak co roku w Młodzieżowym Marszu Katyńskim dzieci i młodzież z terenu gminy Kazimierz oddali hołd pomordowanym w Katyniu i innych miejscach kaźni Glogoty Wschodu.

Młodzież z Kazimierza - z Gminnego Zespołu Szkół, z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza - oraz z Bochotnicy i Dąbrówki przeszła pod sztandarem kombatanckim na teren Dąbrowy Katyńskiej, gdzie przy ośmiu dębach zasadzonych siedem lat temu zaciągnęła warty i gdzie odczytany został Apel Katyński.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • jan
  Kto ich wybierał, ja nie !!!!
 • Bronek
  Wielki dzięki Pani Profesor Sorii! O Katynii niewielu już pamięta (nawet flag nikt nie wywiesił w Kazimierzu (a właściwie ściągnęli po 10 kwietnia). 13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Katynia - w telewizji narodowej było tyle co o Owsiakowej Orkiestrze. Niestety na Katyniu polityki się już nie robi. A przecież pisali na pomnikach: Jeśli ja zapomnę o Nich, Ty zapomnij o mnie (Panie).
  • pijany znad Grodarza
   " religia smoleńska" WYGUMKOWAŁA Katyń.
   ps. żywię nadzieję, że jej TWÓRCA p. A. M. nie zostanie ZAPOMNIANY przez Pana.
  • Maciek
   Przeraża co PIS robi z Polską, z historią i z naszą przyszłością i to mówię jako ten który im ufał
 • Janusz
  Jutro rocznica wyzwolenia Konzentrationslager Dachau. Przypomnę coś. W KL Dachau Niemcy osadzili ~3000 duchownych katolickich z czego ~1900 stanowili Polacy, z których to ~1000 zostało zamordowanych. Dotyczy to TYLKO KL Dachau ( w innych więzieniach niemieckich też ginęli). To właśnie tutaj hitlerowskie Niemcy zorganizowały "Katyń" dla polskiego duchowieństwo, o którym to nasze media nie wspominają (z Episkopatem Polskim łącznie). Mam szczególne prawo o tym mówić jako krewny zamordowanego tam księdza katolickiego
  • Beller
   Proponuję do PISu się zgłosic. Skoro wspierają ile tylko mogą kościół i wyrzucaja w błoto miliardy na propagande smoleńską rodem w stylu Kremla to znajdą pieniądze by uczcić to wydarzenie. Prosze im tylko powiedzieć, że przy okazji się wypromują bo inaczej będą mieli w ....
  • Janusz
   do Beller A co mi PiSda ? Ja sort Nr 2. Orędzie biskupów polskich do biskupów niemieckich z jesieni 1965 dało podwaliny - "udzielamy wybaczenia i prosimy o nie". ( w 1966 jeden z tematów na maturze z j.polskiego). Zadecydowali za nas bez nas - jako rodziny poszkodowanych. Roma locuta, causa finita
 • Margoń
  Zacne i chwalebne w czasach gdy propaganda chce by wymazać Katyń z pamięci. Ile było o Katyniu a Ile o Smoleńsku. Co zrobił prezydent Duda? 10 kwietnia epistoły gadał na Krakowskim przedmieściu a tylko jakiś urzednik (co za stopień) złożył kwiaty ku pamięci poległych w Katyniu. Komunizm nie wyparł Katynia ze świadomość. Robi to dopiero obecna władza.
  • ityle
   Katyń pisiakom mało nośny propagandowo przy religii smoleńskiej wiec maja w zadku "hurapatrioci"

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę