Andrzejkowy Dzień Seniora

Skomentuj (6)

zobacz więcej (18)

Andrzejki to czas zabawy i spotkań z przyjaciółmi. To tańce, śpiewy i doborowe towarzystwo. Tak też było w Bochotnicy podczas popołudnia z aktywnymi seniorami.

Bochotnickie Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów istnieje od 2015 roku. Obecnie koło liczy 18 kobiet, w tym 12 przynależy do grupy muzyczno – tanecznej. Jak mówią założycielki koła, chodziło o to, by zmobilizować mieszkańców Bochotnicy do wychodzenia z domu i do wspólnego spędzania czasu.

Andrzejki to idealny termin na recital. W miniony weekend w Szkole Podstawowej w Bochotnicy członkinie tutejszego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprezentowały specjalnie przygotowany program pt. „Z muzyką i piosenką u …dziesiątek”. Wśród zaproszonych gości był m.in. burmistrz Kazimierza Dolnego – Andrzej Pisula, przewodniczący Rady Miejskiej – Piotr Guz wraz z zastępcą – Stanisławem Kusiem, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bochotnicy – Elżbieta Kruk, przedstawicielki Zarządu Powiatowego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Puław oraz mieszkańcy.

- To spotkanie pozwala podsumować nasz prawie trzyletni okres działalności – mówi prezes koła, Leonarda Łyszcz. - Nasza działalność polega głównie na pielęgnowaniu wspomnień. Nie jest to jedynie działalność artystyczna.

Aktywne seniorki z Bochotnicy brały udział w wielu ciekawych wydarzeniach, m.in. Forum Kobiet Aktywnych. Zorganizowały także cykl spotkań, których bohaterkami były ciekawe osobowości płci żeńskiej, np. warsztaty z Małgorzatą Urban czy spotkanie z psycholog, prowadzącą zajęcia pt. „Jak być nowoczesną babcią”.

„Z muzyką i piosenką u …dziesiątek” to wyjątkowo barwny i wesoły recital. O oprawę muzyczną zadbał tradycyjnie już, grający na akordeonie Sławomir Doraczyński.

- Proszę Państwa, nie ma barier wiekowych – mówi Laurencja Krasowicz. – Każdy może śpiewać, tańczyć i grać. Raz wychodzi nam lepiej, raz gorzej, ale przecież zawsze chodzi o to, by się dobrze bawić i mieć z tego powodu dużo radości. Kiedy uwierzymy w swoje możliwości, to jesteśmy w stanie góry przenosić i słońce jakoś inaczej nam świeci… Prawda?

W programie pojawiły się takie utwory jak: „Hymn 60-latków”, „Wzgórze Zamkowe”, oberek „Nasza Bochotnica” czy monologi Krystyny Brzozowskiej, które bawią do łez.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (6)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę