Album kazimierski na żywo (video)

Skomentuj (15)

zobacz więcej (10)

„Album kazimierski” to filmowa opowieść o Kazimierzu nad Wisłą zaprezentowana przez jego mieszkańców – Tadeusza Pałkę i Tadeusza Michalaka. W piątkowy wieczór film w reżyserii Tadeusza Pałki mieli okazję zobaczyć widzowie Klubu Dobrego Filmu w Pensjonacie Folwark Walencja na Górach.

„Album kazimierski” powstał w 2001 r. Niektórzy z obecnych podczas seansu w Pensjonacie Folwark Walencja na Górach być może oglądali go po raz kolejny, niektórzy – zapewne po raz pierwszy. Tak czy inaczej film był okazją do własnych odkryć i wzruszeń. O tym, jak się podobał, świadczyły owacje licznie zebranej publiczności, wśród której nie zabrakło kazimierzaków, także reprezentujących starsze pokolenie.

Klubowe prezentacje filmowe dają możliwość dyskusji, wymiany poglądów. I tak było tym razem, zwłaszcza że gośćmi specjalnymi pokazu byli główni bohaterowie „Albumu kazimierskiego” – reżyser Tadeusz Pałka i architekt Tadeusz Michalak – „kumple spod baszty”. Po seansie była okazja wysłuchać na żywo wspomnień o Ich Kazimierzu. Relacje te uzupełniane były na bieżąco przez publiczność. W Klubie Dobrego Filmu powstawała tworzona ze strzępów wspomnień i wrażeń historia małego Miasteczka nad Wisłą…


Janusz Kowalski właściciel Pensjonatu Folwark Walencja już dziś zaprasza na kolejne seanse w Klubie Dobrego Filmu, które przedstawiać będą Kazimierz sprzed lat.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • Andrzej
  królewna..jednego z pierników znam bardzo dobrze..niestety nie widziałem go od lat..a latach 60-tych zaprosił mnie do Kazimierza..i znalazłem się w innym świecie..a Tadek P.czyli ten niby piernik..to rzeczywiście klasa..
 • Zuza
  W Kazimierzu przed wojną dokładnie mieszkało 1700 Polaków pochodzenia żydowskiego a wszystkich mieszkańców było 3406 osób i nie kombinujcie z mieszkańcami Kazimierza.
 • królewna
  Może i pierniki ale z klasą, z wiedzą. Powoli odchodzący świat wykształconych, rodowitych kazimierzaków.Róbcie swoje chłopaki.
 • Andrzej
  Onufry, gdybyś uważniej obejrzał film to po pierwsze zobaczyłbyś jak gęsto Kazimierz był zabudowany,jaka była bieda i jak się ludzie gnieździli i że w rynku było zniszczonych (w 38 roku)już tylko kilka domów
 • pop
  fajna przyjażń...tyle lat przetrwała.. czapki z głów/pozdrawiam was!
 • Onufry
  Też oglądałem, spodziewałem się czegoś więcej. ale dzięki i za to. Odnośnie ludzi mieszkających w Kazimierzu przed wojną, to te pięć tysięcy to mi nie pasuje, coś za dużo, nie było ich gdzie zmieścić bo rynku był w ruinie.
 • zyzio
  Są koguty Kazimierskie i pierniki.
 • znany krytyk
  Dwóch dziadków coś smęci. Ani akcja ani fabuła. Scenografia piękna.
 • Władysław
  Przypomniała mi się moja młodość... Zamek i baszta to były również ulubione miejsca moje i Janusza, młodszego brata Tada Michalaka. Pamiętam Tada, jako młodego studenta architektury, jak w skupieniu sumiennie odwzorowywał na papierze najdrobniejsze detale wystroju wnętrza Fary. Mam też jego obraz olejny z widokiem kamienic Przybyłów (wisi na honorowym miejscu :) Myślę, że Mistrz Antoni Michalak cieszy się w niebie, że jego dziedzice nie roztrwonili talentu, jaki im przekazał.
 • malkontent
  I znów zaczyna się jazgot i jątrzenie,czy nie może być normalnie! Troche życzliwości?
 • mix
  No i co z tego Maśko?Patrz patrz i oświecaj się!
 • Maksio
  No to ogladaj ! Nie widzisz skąd ściągniety jest tu film ?
 • malkontent
  Jest o Kazimierzu wiele innych filmów mam nadzieje ,że je obejrzymy.
 • xxx
  Mój ojciec w tym filmie występował.Super film.Brawa dla dwóch Tadziów.
 • mieszkanka
  Byłam widziałam jestem pod wrażeniem wiedzy Panów T.Pałki i T.Michalaka.Album kazimierski pokazuje Kazimierz codzienny, trochę biedny ale naturalny.On właśnie taki jest.

Mapa

Pensjonaty

Karlik


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę