Alarm bombowy w Koszczycu?

Skomentuj (7)

W polskich szkołach średnich trwają egzaminy maturalne. Egzaminom towarzyszą alarmy bombowe, które w wielu placówkach powodują utrudniania w przeprowadzaniu matur. Wiadomość o podłożonej bombie trafiła także do Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym.

Tegoroczne matury zapamiętają na długo nie tylko sami maturzyści, ale i wiele innych osób, m.in. dyrektorów szkół czy policjantów. Wszystko za sprawą fałszywych informacji o podłożonych w placówkach bombach, które napływały do szkół od początku trwania egzaminów. W wielu miejscach skutkowało to utrudnieniami w przeprowadzeniu matur. Do Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym również dotarła...

- Maile otrzymaliśmy, podobnie jak inne placówki, ale nie wpłynęły one na pracę szkoły i przebieg egzaminów maturalnych – mówi Teodor Józefacki, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Dotychczasowe egzaminy maturalne w kazimierskiej szkole przebiegały według planu. Jednak nad bezpieczeństwem uczniów i nauczycieli czuwa policja.

- Naszym zadaniem jest bezpieczeństwo tych miejsc, gdzie odbywają się matury i dlatego obejmujemy nadzorem wszystkie szkoły, sprawdzamy wszystkie sygnały – mówi komisarz Marcin Koper z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. - Mimo tego, że wiarygodność tych wiadomości jest mała, to jest nasze zadanie, aby prewencyjnie zabezpieczać takie miejsca.

Kto odpowiada za wysyłanie fałszywych informacji o podłożonych w placówkach bombach? Na to pytanie próbują sobie odpowiedzieć wszyscy. Póki co, trwa śledztwo w tej sprawie.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Kazimierz Kaspersky
  Toż to cybernetyczne siły specjalne Rosji, a nie żaden żartowniś. Polskie zabezpieczenia są takie jak ser szwajcarski. A dlaczego? A no dlatego też, że KTOŚ kiedyś do wdrożenia programów bezpieczeństwa użył produktów firm ze Wschodu. Kto i dlaczego? Że było taniej? Może także i dlatego.
  • kram
   I dlatego należy współczuć biednym nauczycielom, którym nie tyle brakuje pieniędzy, co czegoś zupełnie innego i znacznie ważniejszego...
  • Nocna Marka
   @Kram - czegóż to tym biednym nauczycielom brakuje, panie wiedzący, pełny pseudotroski? Ja wiem za to, czego mamy aż nadto - i od rządu i od społeczeństwa... ;-(
  • nie wi(e)dzący z Kazimierza
   Kto wie czego może brakować nauczycielom? Odpowiedzi prosimy zgłaszać anonimowo.
 • Regina
  Zawsze jest milion ważniejszych spraw, ale czy nie można choćby jakimś gospodarczym sposobem oczyścić, zakleić ten tynk pod oknem i pomalować? Ściana reprezentacyjna, tuż obok patrona... trzeba czekać aż się wszystko posypie i napędzi kosztów?
 • dziwne, przedziwne
  Zaraza fałszywych alarmów trwa. Śledztwa są prowadzone "w sprawie" bo sprawców brak. ABW jest jakoś dziwnie bezradna. Sprawcy obelg pod adresem rządzących czy biskupów są natychmiast ujawniani a żartownisi z bombkami wyprowadzani w kajdankach w świetle kamer.
 • Kazimierz
  Czy większość Pani tytułów musi kończyć się znakiem zapytania? Alarm bombowy? Był? Jest? Będzie? Pytanie? Fakt?

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2019? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2019.
Pokaż stopkę