Przedświąteczne warsztaty

Skomentuj (1)

zobacz więcej (11)

To już ostatni dzwonek na przedświąteczne zakupy. Nie dziwi więc fakt, że podczas sobotnich Warsztatów Sztuki Ludowej turyści oblegali stragany ustawione na kazimierskim Rynku. Co cieszyło się największą popularnością?

W dzisiejszych czasach w sklepach możemy dostać w zasadzie wszystko. Jednak czy o to chodzi, by każdy z nas miał identyczny koszyczek, stroik czy plastikowe pisanki? Chyba nie. Dlatego też szukamy oryginalności w najzwyklejszych produktach. Stąd też zainteresowanie sztuką ludową, która znów stała się modna.

 

Podczas sobotnich Warsztatów Sztuki Ludowej, największą popularnością cieszyły się palmy, koszyczki wielkanocne oraz inne ozdoby świąteczne. Wszyscy szukali czegoś innego, jak najbardziej oryginalnego.

 

- Te stoiska są bardzo miłą niespodzianką, bo zakup ozdób świątecznych odłożyłam na przyszły tydzień – mówi turystka z Łodzi. – Tymczasem tu znalazłam prześliczną serwetkę, koszyczek oraz to, co najważniejsze – pisanki.

 

Swoje malutkie stoisko na Rynku miała również młodzież z Gminnego Zespołu Szkół z Kazimierza Dolnego.

 

- Mamy tutaj pisanki, kartki świąteczne oraz inne ozdoby – mówi jedna z uczennic. – Wszystko to wykonane zostało przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

 

Podczas tych warsztatów można było kupić naprawdę wspaniałe przedmioty, których nie spotkamy w żadnym supermarkecie. Bo rzeczy te oprócz swojej oryginalności posiadają również duszę.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • pijany
  Panie Burmistrzu. To ze strony Opola Lubelskiego. Proponuje rownież, by Pański odpowiednik z Opola Lubelskiego przeslal Panu miesiecznik 'OPOLANIN" Nr 3.
  Inicjtywy lokalne szansą na rozwój Lubelszczyzny
  2011-04-19 News
  Fundacja Centrum Rozwoju Lokalnego od 1 lutego 2011 roku realizuje projekt „Inicjatywy lokalne szansą na rozwój Lubelszczyzny” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  W ramach Projektu zapraszamy na wyjazdowe weekendowe bezpłatne szkolenia, prowadzone metodą warsztatową z aplikowania, ewaluacji i rozliczania projektów w ramach: „Inicjatywy lokalne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013” oraz „Inicjatywy lokalne w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013”.

  Uczestnicy szkoleń zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie:

  - możliwości pozyskania środków UE na wsparcie rozwoju obszarów wiejskich,

  - aplikowania o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013,

  - prawidłowego monitorowania, rozliczania i ewaluacji projektów,

  - rozwiązywania pojawiających się problemów,

  Uczestnicy szkoleń wymienią doświadczenia w zakresie aplikowania i prawidłowego rozliczania projektów.

  Projekt skierowany jest do osób dorosłych zamieszkałych lub pracujących na terenie gmin wiejskich i wiejsko-miejskich województwa lubelskiego, zatrudnionych w jednostkach samorządu terytorialnego, jednostkach im podległych lub w organizacjach pozarządowych.

  Szkolenia będą prowadzone w trybie weekendowym w wymiarze dwóch dni szkoleniowych każde szkolenie. Zajęcia będą odbywały się w ośrodkach wypoczynkowych o wysokim standardzie.

  Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Uczestnikom zapewniamy:
  - szkolenia prowadzone przez doświadczonych trenerów,
  - materiały szkoleniowe,
  - zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
  - wysoki standard ośrodków szkoleniowych
  - noclegi w pokojach 1 i 2 osobowych
  - pełne wyżywienie

  Ośrodki oferują atrakcyjnie zagospodarowany czas wolny.

  Szczegółowych informacji na temat terminów szkoleń oraz miejsc ich realizacji a także wszelkich innych spraw organizacyjno-rekrutacyjnych udziela Andrzej Pietruczuk tel. 81 448 28 59, e-mail: inicjatywy@rozwojlokalny.pl.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę