Bliskie spotkania ze sztuką ludową

Skomentuj (2)
W ostatnią niedzielę lipca przy Kazimierskim Ośrodku Kultury odbyły się Warsztaty Sztuki Ludowej. Tego dnia można było nie tylko obejrzeć i kupić różne wyroby ludowe, ale również zobaczyć jak powstają, a nawet spróbować swoich sił przy ich tworzeniu.
Obrusy, serwety, kwiaty, wycinanki czy garnki, wszystko to można było podziwiać i nabyć podczas Warsztatów Sztuki Ludowej zorganizowanych przez Kazimierski Ośrodek Kultury. Twórcy bardzo chętnie odpowiadali na pytania, a nawet pokazywali, w jaki sposób pracują, jak powstają ich dzieła, które są efektem czasem nawet kilkuletniej pracy.

Takie warsztaty w Kazimierzu Dolnym odbywały się po raz pierwszy i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Ludzie przychodzili, oglądali, pytali, znaleźli się też chętni, którzy próbowali swoich sił np. przy lepieniu garnków czy szydełkowaniu.

- Myślę, że warto takie warsztaty organizować, bo ciekawe jest to, że twórcy pokazują, jak powstają ich prace. Największym zainteresowaniem cieszył się garncarz, który skupiał sporą publiczność, w tym także ochotników, do ulepienia swoich naczyń - mówi Monika Dudzińska, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

W Warsztatach Sztuki Ludowej brali udział zarówno członkowie Klubu Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym, jak i twórcy ludowi z zewnątrz – z Puław czy z Garbowa. Swoje wyroby prezentowali kazimierzacy Joanna Nowakowska (plecionkarstwo, wycinanka, koronka klockowa), Ryszard Wrótniak (rzeźba), Roman Wolny (pszczelarz, wyroby woskowe), Małgorzata Urban (plastyka obrzędowa, kwiaty bibułkowe) i Wanda Bartoś (koronka szydełkowa, pisanki).
Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • krzysztof (gość)
    no pięknie, pięknie i tak ludowo-kolorowo i dzięki miodkowi, zdrowo. A Pani Moniko może by tak w przyszłości malarza, ale takiego ściennego i tak by każdy po meterku kwadratowym. Pomysł godny rozwagi...:)
  • :) (gość)
    Tak, bylam i widzialam. Nawet ulepilam garnek :D Super!!! Gratuluje pomyslu! Kiedy nastepne warsztaty?

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę