Szczyt elegancji

zobacz więcej (13)

50 zabytkowych pojazdów wzięło udział w konkursie elegancji na kazimierskim rynku w ramach XXV Lubelskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych rozgrywanego na trasie Puławy – Kazimierz Dolny – Dęblin. Które auto uznano za najpiękniejsze?

XXV Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych to trzecia eliminacja w ramach Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych organizowana przez Komisję Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Lubelskiego. Stąd w piątek 27 maja w Kazimierzu pojawiły się stare auta z całej Polski, a nawet z zagranicy – Białorusi, Niemiec i Rosji. Wśród nich – prawdziwe perełki: zielone Porsche 911 z 1966 r., Mercedes 220 CE z 1962 r., Wanderer W 24 z 38 r., Fiat 508, Fiat 500 czy Fiat Multipla. Najstarszym autem był także Fiat – 518 z 1934 r.

Puchar w konkursie elegancji głosami publiczności przyznano dużemu dostojnemu samochodowi amerykańskiemu marki Packard.

Podczas dwudniowej imprezy stare auta i motocykle można było zobaczyć także w Janowcu, Puławach, Dęblinie i Czarnolesie. Kolejne eliminacje mistrzowskie już za dwa tygodnie na Śląsku, ale dopiero we wrześniu na zakończeniu 8 eliminacji w Poznaniu okaże się, kim są zwycięzcy.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę