Rajd Pojazdów Zabytkowych

Skomentuj (2)
Około 60 pojazdów z całej Polski weźmie udział w XVIII Lubelskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych w konkurencji Samochody i Motocykle, który odbędzie się dniach 10 – 13 czerwca 2004 r. w Kazimierzu nad Wisłą. Impreza jest traktowana jako 5 Runda Mistrzostw Polski. Patronuje jej marszałek Województwa Lubelskiego oraz burmistrz miasta Kazimierza Dolnego.
Pośród pojazdów biorących udział w rajdzie, najstarszy jest Austro-Daimler pochodzący z 1927 r. Organizatorzy zwracają również uwagę na 3 amerykańskie unikatowe jeepy CJ2A, 3 ciekawe samochody powojennej marki Saab oraz kabriolety marki Mercedes, w tym czarny wóz – Mercedes 190 SL z 1961 r. - z siedzeniami z czerwonej skóry, który prezentowany był w Kazimierzu już w ubiegłym roku. Będziemy mogli także podziwiać motocykle – miedzy innymi DKW BM 200 z 1933 r. oraz BMW R35 z 1940 r.

Ciekawe, który z pojazdów wygra konkurs elegancji 12 czerwca w Kazimierzu i Nałęczowie. Jak sprawdzą się na drodze - zobaczymy już 11 czerwca, chociaż trasę rajdu Lubelski Automobilklub utrzymuje na razie w tajemnicy.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę