Rajd w stylu retro

Skomentuj (2)
W piątek i sobotę na ulicach Kazimierza pojawiły się samochody z ubiegłej epoki – wśród nich NASH 6430 z 1926 r., Ford Essex Super-Six z 1927 r. i Chevrolet International Six z 1931 r.
Do miasteczka na rajd samochodów zabytkowych przyjechało 60 załóg z Polski, Białorusi i jedna z Niemiec. Na trasie zawodników dopingowały tłumy kibiców. Po dwóch dniach zmagań najlepszym kierowcą okazał się Andrzej Chmielowski z AP Warszawa na Plymouth PD de Lux z 1933 r.

Po zakończeniu wyścigów na kazimierskim Rynku odbył się konkurs elegancji. Pierwsze miejsce przyznano Fiatowi 508 s. z 1938 r. Stanisława Popowicza z Lublina i motorowi BMW R 61 z 1933 r. Rafała Kopyścia, również z Lublina.

Organizatorami imprezy byli: Automobilklub Lubelski, Mobil Oil Poland i „Kurier Lubelski”.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę