401 lat Kamienic Przybyłów

Skomentuj (1)

Kamienice Przybyłów już od 401 lat zachwycają swoim pięknem i wzbudzają podziw zarówno znawców architektury, jak i amatorów. Ich okrągłe urodziny świętowaliśmy 2 lata temu, a w tę sobotę ponownie będziemy mogli przypomnieć sobie ten jubileusz oraz poznać jeszcze więcej historii związanych z tymi cudami architektury.

Kamienice Krzysztofa i Mikołaja Przybyłów to świadectwo jednej z najwspanialszych epok w historii Polski. Gdy 2 lata temu obchodziliśmy ich 400. urodziny, Trzech Tenorów – Tadeusz Michalak, Waldemar Siemiński oraz Tadeusz Pałka – uraczyło nas opowieściami i historiami o podobieństwach i różnicach Kamienic i kazimierskiej Fary, o tym jak wygląda życie na zapleczu Kamienic oraz o czym one do nas mówią po czterech stuleciach.

W najbliższą sobotę 14 stycznia w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki będziemy mogli ponownie poznać historię tych niezwykłych budowli, wspomnieć ich wyjątkowy jubileusz oraz usłyszeć kolejne ciekawostki i opowieści związane z budynkami i z samym Kazimierzem. Nie zabraknie Tenorów, choć w nieco zmienionym składzie.

Program:

Początek godz. 16.00

Wprowadzenie – Tadeusz Pałka – pokaz reportażu z uroczystości w roku 2015

1. Tadeusz Pałka – pogawędka „Miejsca te same, ale nie takie same”.

2. Krzysztof Fidziński „Przyczółek Janowiecki. Czas II wojny światowej w Janowcu i Kazimierzu Dolnym”.

3. Waldemar Siemiński „Życie codzienne w Kazimierzu Dolnym – ostatnie półwiecze w gazetach z różnego czasu”.

Poczęstunek

Zakończenie godz. 18.00

Wstęp wolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę