401 lat Kamienic Przybyłów

Skomentuj (1)

Kamienice Przybyłów już od 401 lat zachwycają swoim pięknem i wzbudzają podziw zarówno znawców architektury, jak i amatorów. Ich okrągłe urodziny świętowaliśmy 2 lata temu, a w tę sobotę ponownie będziemy mogli przypomnieć sobie ten jubileusz oraz poznać jeszcze więcej historii związanych z tymi cudami architektury.

Kamienice Krzysztofa i Mikołaja Przybyłów to świadectwo jednej z najwspanialszych epok w historii Polski. Gdy 2 lata temu obchodziliśmy ich 400. urodziny, Trzech Tenorów – Tadeusz Michalak, Waldemar Siemiński oraz Tadeusz Pałka – uraczyło nas opowieściami i historiami o podobieństwach i różnicach Kamienic i kazimierskiej Fary, o tym jak wygląda życie na zapleczu Kamienic oraz o czym one do nas mówią po czterech stuleciach.

W najbliższą sobotę 14 stycznia w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki będziemy mogli ponownie poznać historię tych niezwykłych budowli, wspomnieć ich wyjątkowy jubileusz oraz usłyszeć kolejne ciekawostki i opowieści związane z budynkami i z samym Kazimierzem. Nie zabraknie Tenorów, choć w nieco zmienionym składzie.

Program:

Początek godz. 16.00

Wprowadzenie – Tadeusz Pałka – pokaz reportażu z uroczystości w roku 2015

1. Tadeusz Pałka – pogawędka „Miejsca te same, ale nie takie same”.

2. Krzysztof Fidziński „Przyczółek Janowiecki. Czas II wojny światowej w Janowcu i Kazimierzu Dolnym”.

3. Waldemar Siemiński „Życie codzienne w Kazimierzu Dolnym – ostatnie półwiecze w gazetach z różnego czasu”.

Poczęstunek

Zakończenie godz. 18.00

Wstęp wolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę