401 lat Kamienic Przybyłów

Skomentuj (1)

Kamienice Przybyłów już od 401 lat zachwycają swoim pięknem i wzbudzają podziw zarówno znawców architektury, jak i amatorów. Ich okrągłe urodziny świętowaliśmy 2 lata temu, a w tę sobotę ponownie będziemy mogli przypomnieć sobie ten jubileusz oraz poznać jeszcze więcej historii związanych z tymi cudami architektury.

Kamienice Krzysztofa i Mikołaja Przybyłów to świadectwo jednej z najwspanialszych epok w historii Polski. Gdy 2 lata temu obchodziliśmy ich 400. urodziny, Trzech Tenorów – Tadeusz Michalak, Waldemar Siemiński oraz Tadeusz Pałka – uraczyło nas opowieściami i historiami o podobieństwach i różnicach Kamienic i kazimierskiej Fary, o tym jak wygląda życie na zapleczu Kamienic oraz o czym one do nas mówią po czterech stuleciach.

W najbliższą sobotę 14 stycznia w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki będziemy mogli ponownie poznać historię tych niezwykłych budowli, wspomnieć ich wyjątkowy jubileusz oraz usłyszeć kolejne ciekawostki i opowieści związane z budynkami i z samym Kazimierzem. Nie zabraknie Tenorów, choć w nieco zmienionym składzie.

Program:

Początek godz. 16.00

Wprowadzenie – Tadeusz Pałka – pokaz reportażu z uroczystości w roku 2015

1. Tadeusz Pałka – pogawędka „Miejsca te same, ale nie takie same”.

2. Krzysztof Fidziński „Przyczółek Janowiecki. Czas II wojny światowej w Janowcu i Kazimierzu Dolnym”.

3. Waldemar Siemiński „Życie codzienne w Kazimierzu Dolnym – ostatnie półwiecze w gazetach z różnego czasu”.

Poczęstunek

Zakończenie godz. 18.00

Wstęp wolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę