Stacja Narciarska Kazimierz

zobacz więcej (7)

Po Nowym Roku otwarty zostanie nowy wyciąg narciarski! Jest on długo oczekiwaną w Miasteczku inwestycją. Jego największą zaletą jest położenie – stok znajduje się na granicy Kazimierza Dolnego z Bochotnicą.

O nowym stoku narciarskim w Kazimierzu Dolnym było słychać od dawna. Przez kilka lat teren był przygotowywany pod tą inwestycję, aż w końcu prace zostały zakończone. Uroczyste otwarcie planowane było jeszcze w tym roku, niestety planów tych nie dało się zrealizować. Dokładna data otwarcia nie jest jeszcze dziś znana, jednak właściciele wyciągu – Marcin Świderski i Jarosław Jaszczyński – czekają jedynie na odbiór techniczny toru. Potem stok zostanie otwarty, co nastąpi już niebawem.

Za największe zalety nowo otwartego stoku można uznać ogromne walory naturalne i krajobrazowe – ze szczytu, na który wjeżdża się przy pomocy nowoczesnego wyciągu talerzykowego, rozciąga się przepiękny widok na Wisłę. Jak zapewniają właściciele, panorama jest tak szeroka, że przy dobrej pogodzie widać nawet nowy most w Puławach.

Nowy kazimierski stok ma mieć w sumie dwie trasy - krótszą ponad 200-metrową i dłuższą 500-metrową. Jednak na razie udostępniona zostanie tylko ta pierwsza trasa, na drugą, podobnie jak na oślą łączkę do nauki jazdy o długości 130 m, będziemy musieli poczekać do kolejnego sezonu. Przy stoku będzie wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz bar z restauracją. Co dostaniemy w restauracji? Przede wszystkim coś, co nas porządnie rozgrzeje – grzane piwno i wino, różnorodne herbaty oraz kawy, ale również jedzenie – kebaby, pizzę, naleśniki czy gofry.

Stok już teraz jest regularnie naśnieżany i ratrakowany oraz sztucznie oświetlony. Jest gotowy na przyjmowanie pierwszych gości. Czynny będzie do godziny 22.00. Od której? Więcej szczegółów wkrótce.

 

Artukuł sponsorowany

Mapa

Wyciągi narciarskie

Stacja Narciarska Kazimierz Dolny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę