Z pomocą dla Franka

zobacz więcej (19)

Festyn, koncerty, mecz oraz Kolacja z Gwiazdami. Miniona niedziela upłynęła pod znakiem solidarności i jedności. Wszystko po to, by wesprzeć Frania.

Pierwszy sierpniowy weekend przyciągnął do Kazimierza Dolnego tłumy turystów. W sobotę zakończyła się 11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, zaś w niedzielę odbyło się kilka różnorodnych wydarzeń, które łączył jeden jakże ważny element – Franek Fernezy.

Historię Frania znają już chyba wszyscy. W ubiegłym roku odbyło się kilka imprez charytatywnych, dzięki którym udało się zebrać fundusze na leczenie chłopca. Jednak już wtedy zapowiadano, że na tym akcja się nie skończy. Organizatorzy dotrzymali słowa. W minioną niedzielę, Miasteczko wypełniło się pozytywną energią i dobrymi sercami.

Był festyn na boisku Orłów Kazimierz, podczas którego wystąpił m.in. powstały pięć lat temu w Dęblinie zespół Bleach oraz Andrzej Królikowski – autor piosenki i projektu „Skrzydła nad Kazimierzem”. Miał miejsce także pokaz kulinarny szefa kuchni w Cook Up Studio Tomasza Królikowskiego.

Nieco później na boisku pojawili się piłkarze: Reprezentacja Artystów Polskich kontra Ochotnicza Straż Pożarna Kazimierz Dolny. Cóż to były za emocje! Jednak kazimierzacy okazali się lepsi. Wygrali 5:2.
- Było naprawdę bardzo fajnie i jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Rafał Pepłowski, organizator. – Co najważniejsze, dopisała nam pogoda. No i oczywiście goście.

Wieczorem zaś w restauracji Hotelu Król Kazimierz odbyła się uroczysta „Kolacja z gwiazdami”. Wzięli w niej udział zarówno członkowie Reprezentacji Artystów Polskich, czyli m.in.: Przemysław Cypryański, Rafał Mroczek, Robert Moskwa, Marek Włodarczyk, Rafał Maserak, jak i inne gwiazdy: Małgorzata Socha, Izabela Trojanowska, Romuald Lipko, Robert Kochanek, Justyna Marciniak, Kacper Gouda oraz Daria Kowolik. Imprezę poprowadził Mateusz Laskowski Lasio Companija.

- W kolacji wzięło udział ponad sto osób – mówi Rafał Pepłowski. – Dodatkiem była też licytacja różnorodnych fantów, m.in. koszulki i piłki od Reprezentacji Artystów Polskich, piłki z podpisami zawodników Wisły Puławy, koszulki z podpisami piłkarzy z Legii Warszawa, voucherów na pobyt w Hotelu Król Kazimierz oraz obrazów.

Atrakcją wieczoru były występy wielu wyjątkowych artystów: Izabeli Trojanowskiej, Wanderinga, Kacpra Gołdy, Wojciecha Bochry, Darii Kowalik oraz Lasio Companiji. Ciekawym elementem była bez wątpienia zabawa z iluzjonistą, który do swoich sztuczek zapraszał gości, szczególnie artystów.

Całkowity dochód z wszystkich niedzielnych imprez przekazany został na leczenie Franka.

 

Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo Fundację Oswoić Los, mogą dokonywać wpłat na nr konta: 93 1240 2470 1111 0010 3546 8971 KONIECZNIE w tytule przelewu "Dla Franka Fernezego".

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj sięZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2017 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Pokaż stopkę