To były tylko ćwiczenia

zobacz więcej (24)

Przez ostatnie dwa dni samochody służb ratowniczych niepokoiły mieszkańców Kazimierza. Na pewno jednak nic złego się nie działo. To były tylko ćwiczenia.

Ćwiczenia z działań przeciwpowodziowych prowadzili we środę strażacy na terenie wałów wiślanych w Kazimierzu Dolnym. Uczestniczyły w nich jednostki państwowych straży pożarnych z Puław i Opola Lubelskiego oraz ochotniczych straży pożarnych z Łazisk, Wilkowa, Opola Lubelskiego i oczywiście gminy Kazimierz Dolny.

- Ćwiczymy umacnianie wałów przy pomocy worków napełnianych piaskiem nie tylko ręcznie, ale także przy pomocy specjalnego urządzenia usprawniającego pracę, które jest na stanie Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim – mówi rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie asp. Tomasz Stachyra. – Worki są układane zgodnie z zasadami sztuki z obu stron wału na geowłókninie, która uszczelnia wał zniszczony np. przez bobry czy podsiąki, i dowożone quadami z przyczepkami, które są bardzo pomocne w sytuacji, gdy wały są podsiąknięte i nie może być użyty ciężki sprzęt.

Ćwiczono także podwyższanie poziomu wałów przy użyciu metalowych zapór przeciwpowodziowych oraz za pomocą specjalnych rękawów napełnianych wodą. W użyciu były także łodzie do patrolowania stanu wałów od strony rzeki. W czasie ćwiczeń sprawdzana była także łączność nie tylko pomiędzy jednostkami straży pożarnej, ale pomiędzy wszystkimi służbami ratowniczymi.

Strażaków w Kazimierzu podczas ćwiczeń odwiedził wojewoda lubelski Przemysław Czarnek w towarzystwie m. in. starosty puławskiego Witolda Popiołka i burmistrza Kazimierza Andrzeja Pisuli.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj sięZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2017? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2017.
Pokaż stopkę