Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Wiosenna promocja

Data: 27 kwietnia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 27 kwietnia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 27 kwietnia

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 1 maja

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

W Nałęczowie trwa VI Festiwal Wokalny Belcanto 2008. W koncertach wystąpią znani śpiewacy polskich scen operowych i operetkowych oraz młodzi artyści. Serdecznie zapraszamy!

Ożyje zegar na Farze

Już w październiku na nowo usłyszymy, jak mija czas w Kazimierzu. Na Dni Papieskie ruszy zegar na farze, wybijając godziny i półgodziny. Wróci na swoje miejsce dzięki kazimierskim artystom.

Sobota 16 sierpnia upłynie pod znakiem Rzeszów Klezmer Band, który da „Koncert Muzyki Klezmerskiej” w synagodze w ramach Festiwalu Kazimierskie Inspiracje o godzinie 20.30. Bilety – do wygrania w naszym konkursie!

Miłość panieńska

Kuncewiczówka zaprasza 15 sierpnia o godzinie 19.00 na kolejną prezentację dramatopisarstwa Marii Kuncewiczowej. Z okazji "Święta Marii” zobaczymy sztukę „Miłość panieńska”.

Dźwięk gongów wpływa na nasze ciało i psychikę niezwykle relaksująco. Dla tych z Państwa, którzy wezmą udział w naszym konkursie mamy podwójne zaproszenie na koncert relaksacyjny Dona Conreaux (USA) „Kąpiel w dźwiękach gongów”

Rozpoczął się długo oczekiwany remont przystanku autobusowego w Kazimierzu Dolnym. Nowy budynek dworca PKS oddany zostanie do użytku 30 listopada.
Fotografik, konserwator dzieł sztuki i malarz Andrzej Jałowiński zmarł w sobotę 9 sierpnia w Puławach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 14 sierpnia o godz. 16.00 w Kościele Farnym w Kazimierzu.
Na Lubelszczyznę przyjechali na wakacje. Odpoczywają i koncertują. Po Puławach, Lublinie, Wąwolnicy i Nałęczowie 10 sierpnia przyszedł czas, by śpiew poznańskich Słowików profesora Stuligrosza usłyszała kazimierska Fara i jej goście.

Ekranizacja książki Doroty Masłowskiej "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" była tematem jednego z ostatnich spotkań w Kocham Kino Cafe ostatniego dnia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Sonda uliczna

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przyciąga różnych ludzi i z różnych przyczyn. Jedni wyjeżdżają zadowoleni, inni rozczarowani. Postanowiłam więc wyruszyć w miasto i o wrażenia zapytać samych uczestników imprezy…

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dobiegł końca. Sobotnia projekcja "Złej nocy” była ostatnią w sekcji „Gus Van Sant. Buntownik nieokiełznany”, prezentującej dorobek kinematograficzny tego amerykańskiego reżysera kina niezależnego.

Janusz Gajos – polski aktor teatralny i filmowy, najpopularniejszy aktor telewizyjny 2007 roku (laureat Wiktora) był gościem specjalnym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu, gdzie zaprezentowano retrospektywę jego filmów w cyklu „I Bóg stworzył aktora” oraz retrospektywę jego dokonań… fotograficznych.

Polscy bastardzi. Rafał Lewandowski, Jakob Dammas i Igor Devold. Trójka młodych reżyserów o polskich korzeniach i dorobku na tyle bogatym, że wypełnił cały dzień projekcji w małym namiocie.

Ślub pod chupą

Wykłady, spotkania, wycieczki, koncerty, spektakle, wernisaże i warsztaty, a także specjały kuchni żydowskiej wypełniły Dni Kultury Żydowskiej, które towarzyszą Festiwalowi Dwa Brzegi, idealnie wpisując się w jego formułę.
Już w niedzielę w Kazimierzu Dolnym zagości chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej. Wszystkich miłośników muzyki sakralnej zapraszamy na koncert „Poznańskich Słowików”, który odbędzie się w kościele farnym o godz. 13.00.

Koncert w mroku

Ogromny gong i instrumenty perkusyjne. Czy można się przy tym zrelaksować? Można. Stanisław Olszewski i  Bogdan Halicki energią muzyki przeobrazili kazimierską synagogę w rodzaj Mind Spa…

Świętujący 60 rocznicę urodzin prof. Georgij Agratina wystąpi w Farze 9 sierpnia o godz. 19.00 w towarzystwie prof. Konstantego Andrzeja Kulki, Roberta Grudnia oraz Krzysztofa Zanussiego w ramach XXIV Letnich Wieczorów Muzycznych. Kto otrzymał płytę z nagraniami jubilata?
Ponad 350 prac autorstwa kilkudziesięciu grafików polskich niemal ze wszystkich środowisk artystycznych na ziemiach polskich w latach 1900-1939 pokazane zostanie na wystawie „Białe, czarne… i w kolorze - mistrzowie grafiki polskiej 1900-1939” w Kamienicy Celejowskiej. Wernisaż 9 sierpnia o godzinie 12.00.

„Lekcja kina - spowiedź twórcy filmowego” to opowieść twórcy o tym, jak rodziła się jego pasja do sztuki, co go inspiruje i jakie są tajemnice jego twórczości. Jedną z tegorocznych lekcji kina poprowadził Wojciech Marczewski.

Czy o Kazimierzu wiemy już wszystko, znamy naprawdę każdy jego zakamarek? Ja Miasteczko  znam tylko… z widzenia. Maks Skrzeczkowski, mimo ogromnej wiedzy o nim, wciąż szuka nowych nieodkrytych dróg. Jedne znajduje, a wtedy niemal natychmiast odkrywają się nowe...
Pokaż stopkę