Ostatnia taka rzeka Europy

Skomentuj (6)
Jutro 21 sierpnia w Kazimierzu Wisłę oglądać będzie można nie tylko w naturze, ale również na rynku - na ponad 100 fotografiach. Plenerowa wystawa "Wisła - ostatnia taka rzeka Europy" promuje budowę Wiślanej Trasy Rowerowej.
Wystawa pod patronatem ministra środowiska prof. Macieja Nowickiego oraz prezydentów i burmistrzów miast – gospodarzy wystawy zawinie do Kazimierza tylko na jeden dzień. Potem przez Warszawę, Toruń, Płock, Grudziądz, Bydgoszcz  powędruje nad morze, gdzie 31 sierpnia zakończy się w Gdańsku. Kazimierz jest więc jednym z 10 miast, w których gości wystawa, która zaprezentowana będzie także w polskim sejmie i w Parlamencie Europejskim.

Autorami zdjęć są artyści fotograficy: Robert Dejtrowski, Adam Ławnik, Renata i Marek Kosińscy, Michał Stokowski i Grzegorz Szkutnik.

Wystawa jest elementem kampanii promującej budowę Wiślanej Trasy Rowerowej, bezpiecznej drogi rowerowej wzdłuż rzeki Wisły, poprowadzonej głównie szczytami wałów przeciwpowodziowych tak, by eksponować widokowy charakter trasy. Organizatory kampanii liczą, że tak pomyślana trasa rowerowa wzdłuż Wisły ma szansę stać się atrakcją na skalę europejską.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę