Ostatnia taka rzeka Europy

Skomentuj (6)
Jutro 21 sierpnia w Kazimierzu Wisłę oglądać będzie można nie tylko w naturze, ale również na rynku - na ponad 100 fotografiach. Plenerowa wystawa "Wisła - ostatnia taka rzeka Europy" promuje budowę Wiślanej Trasy Rowerowej.
Wystawa pod patronatem ministra środowiska prof. Macieja Nowickiego oraz prezydentów i burmistrzów miast – gospodarzy wystawy zawinie do Kazimierza tylko na jeden dzień. Potem przez Warszawę, Toruń, Płock, Grudziądz, Bydgoszcz  powędruje nad morze, gdzie 31 sierpnia zakończy się w Gdańsku. Kazimierz jest więc jednym z 10 miast, w których gości wystawa, która zaprezentowana będzie także w polskim sejmie i w Parlamencie Europejskim.

Autorami zdjęć są artyści fotograficy: Robert Dejtrowski, Adam Ławnik, Renata i Marek Kosińscy, Michał Stokowski i Grzegorz Szkutnik.

Wystawa jest elementem kampanii promującej budowę Wiślanej Trasy Rowerowej, bezpiecznej drogi rowerowej wzdłuż rzeki Wisły, poprowadzonej głównie szczytami wałów przeciwpowodziowych tak, by eksponować widokowy charakter trasy. Organizatory kampanii liczą, że tak pomyślana trasa rowerowa wzdłuż Wisły ma szansę stać się atrakcją na skalę europejską.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę