Aktualności dla "stulecie niepodległości"

Chociaż 11 listopada dawno już za nami, w Kazimierzu odbywają się kolejne wydarzenia ku czci setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym z nich była prezentacja założeń pomnika jubileuszowego, który wkrótce powstanie na terenie dawnego cmentarza parafialnego pomiędzy farą a zamkiem.

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę zbliża się wielkimi krokami. W Kazimierzu jak i w całym kraju wydarzenia temu poświęcone odbywają się właściwie od początku roku. Nie braknie też pomysłów, by uczcić tę rocznicę w sposób trwały.

Gdy Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości, Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza obchodzi swojego istnienia. Główne uroczystości odbędą się w 26 października, ale już teraz wszystkie tegoroczne imprezy wpisują się w kalendarz rocznicowy.

Młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza na kazimierskim rynku zatańczyła popularny taniec integracyjny – belgijkę. To jedno z wydarzeń, które wpisuje się kalendarz jubileuszowy. W tym roku bowiem  Koszczyc świętuje stulecie swojego istnienia, a Polska – sto lat odzyskania niepodległości.

Maraton „Sto pieśni na stulecie”, polonez na Rynku, wspólne malowanie flagi przez dzieci, prezentacja pamiątek sprzed stu lat, wykłady, koncerty, wystawy, konkursy, imprezy sportowe i inne. W Kazimierzu trwa budowanie listy wydarzeń uświetniających stulecie niepodległości Polski.

W roku 2018 przypada 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, która powoli przygotowuje się do obchodów tego wyjątkowo ważnego święta. Przygotowania rozpoczynają się także w Kazimierzu Dolnym.

Pokaż stopkę