Aktualności dla "organizacja ruchu drogowego w Kazimierzu"

Urząd Miasta w Kazimierzu informuje, że ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w dniach od 31 października do 3 listopada zmieniona będzie organizacja ruchu na ul. Rynek, ul. Cmentarnej oraz ul. Dębowe Góry.

Zmiany na Krakowskiej

Burmistrz Kazimierza Dolnego informuje, że od dnia 7 marca 2019 r. zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego na ul. Krakowskiej w Kazimierzu Dolnym.

Rynek to nie parking!

Remont Nadwiślańskiej i możliwość przejazdu przez rynek sprawiły, że kierowcy zaczęli traktować rynek jako przestrzeń do parkowania. Czasem aut jest więcej, czasem mniej, ale ostatnio do rzadkości należy rynek bez aut.

Na ostatnim posiedzeniu połączonych komisji Rady Miejskiej w Kazimierzu jednym z poruszanych tematów była kwestia zastawionego placu parkingowego przed szkołą. Sprawę tę rozszerzono na parkowanie i ruch na ulicy Lubelskiej.

Jednym z tematów omawianych podczas majowego wspólnego posiedzenia wszystkich komisji Rady Miejskiej była organizacja ruchu drogowego w mieście.

Nowa organizacja ruchu wciąż budzi wiele kontrowersji. Mieszkańcy ulicy Krakowskiej spotkali się w tej sprawie z burmistrzem.

Mimo tego, że nowa organizacja ruchu obowiązuje w Miasteczku od dwóch miesięcy, komentarze na temat wprowadzonych zmian nie ustają.

Samochody parkujące wzdłuż ulic, na niedozwolonych miejscach, utrudnione poruszanie i dojazd do posesji - to problemy doskonale znane mieszkańcom Kazimierza. O tym, jak je rozwiązać, dyskutowano podczas spotkania przedstawicieli Urzędu Miasta z mieszkańcami.

Niedawno na ulicy Zamkowej na wysokości Fary pojawił się nowy znak drogowy nakazujący używanie łańcuchów przeciwpoślizgowych przy wjeździe na Góry. To jest pierwszy tego typu znak na terenie powiatu puławskiego.

Pokaż stopkę