Aktualności dla "marsz Pamięć i Tożsamość"

Po kilkuletniej przerwie ulicami Kazimierza przeszedł znowu Marsz "Pamięć i tożsamość" zorganizowany przez Parafię Rzymsko – katolicką w Kazimierzu Dolnym. Wraz z przedstawicielami duchowieństwa różnych wyznań o spokój duszy spoczywających na kazimierskich cmentarzach modliła się młodzież szkolna i przedstawiciele władz samorządowych Miasteczka.

Zbliżają się Zaduszki – czas zadumy wobec tych, którzy odeszli, nad Wiecznością, nad życiem. Jest to także pora, kiedy nasze kroki kierujemy częściej niż zwykle na miejsca wiecznego spoczynku. W Kazimierzu jednym z nich jest cmentarz żołnierzy radzieckich. WEEKEND W KAZIMIERZU

Po raz trzeci szlakiem trzech cmentarzy Kazimierza Dolnego przeszedł papieski marsz młodzieży „Pamięć i tożsamość”. Miasto połączyło się w ekumenicznej modlitwie trzech wyznań: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego i żydowskiego. W ten sposób uczczono pamięć tych, którzy spoczywają w kazimierskiej ziemi.

Budujmy jedność

Do trzech cmentarzy z modlitwą za zmarłych prowadzoną według trzech obrządków religijnych wyruszył marsz młodzieży ze szkół kazimierskich w ubiegły piątek 20 października br. Zapoczątkowana w ubiegłym roku inicjatywa odbyła się tradycyjnie w ramach Kazimierskiego Tygodnia Papieskiego.
Pokaż stopkę