Aktualności dla "kolacje autorskie w Walencji"

Goście z kazimierskiej i lubelskiej bohemy gościli w sobotni wieczór w Folwarku Walencja na Górach. Tym samym pensjonat powraca do tradycji kolacji autorskich organizowanych tu od 2005 r.

Kolejna kolacja autorska w Walencji miała charakter latynoski. Przygotowywała ją młodzież z Brazylii i Meksyku, goszcząca na Lubelszczyźnie na zaproszenie lubelskich szkół.
Kolejna kolacja autorska w Folwarku Walencja miała charakter tatarski. Jej autorem był miejscowy Tatar – Robert Hózman Mirza Sulkiewicz, który na co dzień zajmuje się kuchnią z zupełnie innego kręgu kulturowego…

Erewań w Walencji

Kolacje autorskie w Folwarku Walencja to już tradycja. Tym razem państwo Kowalscy przyjmowali gości w swojej restauracji po ormiańsku!
To już czwarta edycja Kolacji Autorskiej w Folwarku Walencja. Tym razem przygotowały ją warszawianki - historyk sztuki - Maria Maykowska i producent filmowy - Małgorzata Retei. Tradycyjna biesiada staropolska.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze oraz wszelkiej pomyślności w Nadchodzącym 2006 Roku – takie między innymi życzenia składali sobie uczestnicy wigilijnej III Kolacji Autorskiej w kazimierskiej Walencji.

„Nikt nie prosił, same przyszli”! Ten znany wszystkim dowcip, rodem z baru mlecznego (podobno) nie powinien być tytułem towarzysko – kulinarnego wydarzenia, jakie miało miejsce ponad tydzień temu w gościnnym Folwarku Walencja. Nie powinien, ale był. 25 listopada br. odbyła się tam bowiem „Literacka kolacja rosyjska” – kolejna impreza z cyklu walenckich kolacji autorskich.

Gorzeje w salonie

Walencja państwa Kowalskich na Górach pretenduje do roli kazimierskiego salonu literackiego. Wydarzeniem inaugurującym tę nową kartę w historii pensjonatu była autorska kolacja Grażyny Ruszewskiej.
Pokaż stopkę