Aktualności dla "Kocham Kino"

Ekranizacja książki Doroty Masłowskiej "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" była tematem jednego z ostatnich spotkań w Kocham Kino Cafe ostatniego dnia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dobiegł końca. Sobotnia projekcja "Złej nocy” była ostatnią w sekcji „Gus Van Sant. Buntownik nieokiełznany”, prezentującej dorobek kinematograficzny tego amerykańskiego reżysera kina niezależnego.

Polscy bastardzi. Rafał Lewandowski, Jakob Dammas i Igor Devold. Trójka młodych reżyserów o polskich korzeniach i dorobku na tyle bogatym, że wypełnił cały dzień projekcji w małym namiocie.

Grażyna Torbicka - dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka, autorka programu "Kocham Kino" w TVP2. Ikona festiwali filmowych w Kazimierzu nad Wisłą - towarzyszy im niemalże od samego początku. W tym roku dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Udzieliła wywiadu specjalnie dla internautów naszego Portalu.
Kazimierz Dolny w czasie Festiwalu stał się miejscem dyskusji i konferencji prasowych z udziałem gości, wśród których znalazł się również Felice Laudadio - dyrektor Festiwali Filmowych w Wenecji, zasiadający w Radzie Artystycznej Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" organizatorzy przygotowali specjalne spotkania z reżyserami, tzw. lekcje kina. Jednym z gości takiego spotkania był Bob Rafelson - poprowadził on wykład, podczas którego wyjawiał tajniki swojej pracy.
Wczoraj zobaczyliśmy „Obsługiwałem angielskiego króla”, dziś – „Pociągi pod specjalnym nadzorem”. „Perły na dnie”, „Postrzyżyny” i „Skowronki na uwięzi” jeszcze przed nami. Filmy Jiriego Menzla są niejako znakiem rozpoznawczym tegorocznych Dwóch Brzegów. Sam reżyser jest gościem specjalnym kazimierskiego Festiwalu.
Grażyna Torbicka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, autorka programu "Kocham Kino" w TVP2, towarzyszy kazimierskiemu festiwalowi filmowemu niemalże od początku jego istnienia. Udzieliła wywiadu specjalnie dla internautów naszego Portalu.
Pokaż stopkę