Aktualności dla "fotografie"

Dziewczynka z portretu

Ciemniejące coraz szybciej wieczory skłaniają do wspomnień. "Pradziadkowie, Dziadkowie, Rodzice…. Nikogo z nich już nie ma. Został domek, kredens i stare pudełko. W pudełku kilkadziesiąt pożółkłych zdjęć, jakieś stare dokumenty. Na większości fotografii znajome twarze lub postacie z przeszłości [...]. Ale są też zdjęcia, które nie mówią mi nic - pisze w kolejnym swoim tekście Edyta "June" Czerwiec. Zajrzyjmy do tego pudełka, może odnajdziemy w nim także chociaż cząstkę naszej własnej historii?

W ostatnią sobotę w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki odbyło się XXX spotkanie Akademii Odkryć Fotograficznych. Gościem specjalnym był wybitny fotograf Wojciech Prażmowski. 

Pochodzą z Kazimierza, studiują w różnych miejscach w Polsce. Od lat interesują się fotografią, choć nie wiążą z nią zawodowej przyszłości. Młoda gwardia. Kazimierz miastem fotografów? Odsłona druga.

Lekarze z Lubelskiej Izby Lekarskiej przez cztery dni przedłużonego nieco ostatniego weekendu szukali w Kazimierzu tematów do… fotografowania. – To odskocznia od pracy zawodowej, relaks, ładowanie akumulatorów – twierdzą medycy.

Przez cały ubiegły tydzień w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym trwała wystawa Galerii Bezdomnej. Wzięło w niej udział 51 uczestników, prezentując 327 różnorodnych fotografii.
10 listopada br. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą już po raz drugi zagości Galeria Bezdomna. Tak jak poprzednio, wystawa będzie miała miejsce w Kolegium Sztuk Pięknych na ulicy Nadwiślańskiej. Jeszcze można zgłaszać własne prace.
Pokaż stopkę