Żona Lota jeszcze się zastanowi

Skomentuj (4)

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Skwarek oraz promocję książki „Żona Lota jeszcze się zastanowi”. Start 17 lipca piątek godzina 10.00.

Joanna Skwarek - ur. 1975 w Lublinie, absolwentka anglistyki. Dwa lata temu doszła do wniosku, że czas najwyższy na kryzys - w końcu zbliżająca się czterdziestka zobowiązuje. "Albo kochanek, albo nowa praca" postanowiła i po chwili zastanowienia wybrała to drugie. Rzuciła bezpieczne, choć nudne siedzenie za biurkiem w japońskiej firmie i oddała się bez reszty pisaniu (bez reszty, czyli do czternastej). Prowadzi bloga literackiego www.kroliczanora48.blogspot.nl. Debiutowała opowiadaniem Epitlenek na łamach lubelskiego kwartalnika Akcent.

W kwietniu 2015 w wydawnictwie Pascal ukazała się jej debiutancka powieść pt. “Żona Lota jeszcze się zastanowi”. Nina, jej bohaterka, niezbyt dobrze wie, kim jest ani czego chce, co nie przeszkadza jej mieć zdecydowanej opinii na wiele tematów, przede wszystkim na następujące: czy i z kim zdradza ją jej mąż, Bolesław Lot oraz gdzie najlepiej gubić podkolanówki. Ostatecznie życie Niny wkroczy na nowy tor, gdy przez przypadek znajdzie w bibliotece zakładkę z adresem galerii.

Autorka w książkach nałogowo podkreśla fragmenty. Lubi pływać, uprawiać jogę, medytować i mieć czas, by się dziwić. Od dzieciństwa spędza wakacje na Albrechtówce. Technikę żabki opanowała w odmętach Wisły w wieku siedmiu lat. To, że przeżyła, dowodzi jej dobrej passy lub niskiego stanu wód. Nie ceni uregulowanych rzek, płytkich rozmów, fałszu i networkingu. Woli do rana siedzieć przy ognisku.

Mama dwójki dzieci, żona jednego męża.

Miejsce: KOKPiT - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym ul. Lubelska 32/34.

17 lipca 2015 r. godz. 10.00


Źródło: KOKPiT - Biblioteka Publiczna

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Justyna Krawczyk
  Och! Bardzo dziękuję za wypowiedz! I proszę wybaczyć przekręcenie godności. Ale to niewątpliwie dobra wróżba! Wszystkiego najlepszego, udanych wszystkich debiutów! Pozdrawiam Justyna Krawczyk
 • Joanna Skwarek
  Pani Justyno, dziękuję Pani bardzo, wzruszyła mnie Pani swoim entuzjazmem. Dziękuję za przybycie i za miłe słowa. Pozdrawiam. Joanna Skwarek
 • Justyna Krawczyk
  Pokochałam autorkę! Gdybym umiała pisać, to życzyła bym sobie, tylko tak jak Pani Joanna Skarbek! Polecam też bloga autorki, Królicza Nora Nr 48. Gratuluję debiutu i dziękujemy bibliotece za spotkanie autorskie.
 • baart
  bardzo dobra książka

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę