Zol zajn (video)

Jej cechą charakterystyczną jest niezwykła, mocna, emocjonalna barwa jej głosu oraz głęboki, sceniczny przekaz osobowościowy – kazimierska synagoga zaprasza na recital Zol zajn w wykonaniu Beaty Czerneckiej. Artystce towarzyszyć będą muzycy z krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Jest laureatką wielu festiwali muzycznych. Koncertuje w kraju i zagranicą. Specjalizuje się w śpiewaniu pieśni w języku jidysz – w tej muzyce się odnajduje. Mówią, że jej cechą charakterystyczną jest niezwykła, mocna, emocjonalna barwa głosu oraz głęboki, sceniczny przekaz osobowościowy. Beata Czernecka – artystka krakowskiej Piwnicy pod Baranami wystąpi w Kazimierzu Dolnym z recitalem „Zol zajn”. W kazimierskiej synagodze towarzyszyć jej będą muzycy z Piwnicy pod Baranami: Paweł Pierzchała – piano, Michał Chytrzyński – skrzypce i Kamila Owsianikow – flet i inne instrumenty.

- Śpiewanie recitali w języku jidysz potwierdza kierunek zainteresowań artystycznych Beaty Czerneckiej i daje jej sposobność prezentowania pełni możliwości wokalnych, dramatycznych i interpretacyjnych – piszą organizatorzy koncertu. – W żydowskim koncertowaniu spełnia się dynamiczna osobowość wokalistki i przez to odnajduje niepowtarzalny, mistyczny wyraz.  Muzyka recitalu swoim transowym i ludowym brzmieniem podkreśla emocje zawarte w tekstach. "Żydowska poezja w bezpośredni sposób mówi o tęsknocie za spełnieniem, o potrzebie bliskości drugiego człowieka i Boga, o przyjaźni i o tym, że najważniejsza jest miłość".  

W Kazimierzu Beata Czernecka wystąpi z recitalem „Zol zajn” („Niech tak się stanie”), który wielokrotnie gościł na scenach polskich i zagranicznych.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę