Zol zajn (video)

Jej cechą charakterystyczną jest niezwykła, mocna, emocjonalna barwa jej głosu oraz głęboki, sceniczny przekaz osobowościowy – kazimierska synagoga zaprasza na recital Zol zajn w wykonaniu Beaty Czerneckiej. Artystce towarzyszyć będą muzycy z krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Jest laureatką wielu festiwali muzycznych. Koncertuje w kraju i zagranicą. Specjalizuje się w śpiewaniu pieśni w języku jidysz – w tej muzyce się odnajduje. Mówią, że jej cechą charakterystyczną jest niezwykła, mocna, emocjonalna barwa głosu oraz głęboki, sceniczny przekaz osobowościowy. Beata Czernecka – artystka krakowskiej Piwnicy pod Baranami wystąpi w Kazimierzu Dolnym z recitalem „Zol zajn”. W kazimierskiej synagodze towarzyszyć jej będą muzycy z Piwnicy pod Baranami: Paweł Pierzchała – piano, Michał Chytrzyński – skrzypce i Kamila Owsianikow – flet i inne instrumenty.

- Śpiewanie recitali w języku jidysz potwierdza kierunek zainteresowań artystycznych Beaty Czerneckiej i daje jej sposobność prezentowania pełni możliwości wokalnych, dramatycznych i interpretacyjnych – piszą organizatorzy koncertu. – W żydowskim koncertowaniu spełnia się dynamiczna osobowość wokalistki i przez to odnajduje niepowtarzalny, mistyczny wyraz.  Muzyka recitalu swoim transowym i ludowym brzmieniem podkreśla emocje zawarte w tekstach. "Żydowska poezja w bezpośredni sposób mówi o tęsknocie za spełnieniem, o potrzebie bliskości drugiego człowieka i Boga, o przyjaźni i o tym, że najważniejsza jest miłość".  

W Kazimierzu Beata Czernecka wystąpi z recitalem „Zol zajn” („Niech tak się stanie”), który wielokrotnie gościł na scenach polskich i zagranicznych.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę