Zmiany w organizacji ruchu (aktualizacja)

Na czas uroczystości Wszystkich Świętych, podobnie jak w latach poprzednich, w Kazimierzu Dolnym wprowadzone zostaną pewne zmiany w organizacji ruchu oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Co warto wiedzieć? Wszystkie szczegóły poniżej.
Aktualizacja (31października)
Od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada włącznie decyzją rządu cmentarze będą zamknięte. W ten sposób państwo chce uniknąć ryzyka zakażeń koronawirusem na cmentarzach podczas uroczystości Wszystkich Świętych i w Zaduszki.
Zamknięcie cmentarzy należy do zarządcy. Policja apeluje o rozsądek i pamietanie o tym, co jest przyczyną wydania tej decyzji rządu. W przypadku zgłoszeń o naruszeniu zakazu odwiedzania nekrolopolii policjanci będą interweniować.

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas wzmożonych wyjazdów i dużego ruchu samochodowego, zarówno w dużych, jak i małych miastach. W Kazimierzu Dolnym na ten czas od lat zmieniana jest organizacja ruchu. Wszystko po to, by było bezpieczniej.  

Dlatego też od 30 października (piątek), od godz. 15.00 do 2 listopada (poniedziałek) do godz. 24.00 zmieniona będzie organizacja ruchu w rejonie ul. Rynek, Cmentarna oraz Dębowe Góry.

Ulice Cmentarna oraz Dębowe Góry zostaną wyłączone z ruchu kołowego. Na cmentarz będzie można dotrzeć pieszo. W tym samym czasie dozwolone będzie bezpłatne parkowanie samochodów na rynku i Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym.

Ponadto Miejski Zakład  Komunikacji w Puławach informuje, że w dniach  od 31 października do 1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusowe i połączenia na liniach komunikacyjnych obsługujących cmentarze położone przy ulicach Piaskowa, Budowlanych, Włostowicka w Puławach.

W dniu 31 października  oraz  1  listopada br.  w godzinach 8.00  – 16.00  wprowadzone zostaną dodatkowe połączenie komunikacyjne oznaczone literą „C”  łączące cmentarze przy ulicach Włostowicka, Piaskowa i Budowlanych. Trasa tej linii przebiegać będzie ulicami: Włostowicka – Kilińskiego – Zielona -  Centralna – Piaskowa – Dęblińska – Budowlanych.

Kierunek powrotny: Budowlanych - Dęblińska – Piaskowa -Czartoryskich  –Al. Królewska - Zielona – Kilińskiego – Włostowicka.

Odjazdy autobusami linii „C”:
  • Pętla Włostowie – 8:30, 9:30, 10:40, 11:40, 12:50, 14:00, 15:00
  • Cmentarz Komunalny   -   8:00, 9:00, 10:10, 11:10, 12:15, 13:25, 14:30, 15:30
W dniu 1 listopada w godzinach szczytu przewozowego (godz. 08:00 - 16:00 ) zwiększona zostanie także liczba autobusów na liniach nr 3 i 4,  z częstotliwością kursowania ok. 20 minut na  linii nr 3 i ok. 30 min. na linii nr 4.

W związku ze zwiększonym ruchem pojazdów i pieszych w okolicach cmentarzy, od godziny  8.00 do 18.00 w dniu 1 listopada br.  ulica Budowlanych zostaje wyłączona z ruchu dla autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach zlokalizowanych w obrębie skrzyżowania ul. Dęblińskiej i Budowlanych.

Przejazdy autobusami linii nr 3, 4, 14  i „C” w dniu 1 listopada br. będą bezpłatne.


Źródło: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę