Zmarła Krystyna Daczka

Dzisiaj w lubelskim szpitalu zmarła przez wiele lat związana z Kazimierzem Krystyna Daczka. Uroczystości pogrzebowe w najbliższą sobotę w Garbowie.
Przez wiele lat była związana z Kazimierzem. Krystyna Daczka. Tu w kazimierskim liceum uczyła geografii. Tu była zastępcą dyrektora Zbiorczej Szkoły Gminnej. Po wyjeździe z Miasteczka była długoletnim pracownikiem Kuratorium Oświaty w Lublinie.
- Przez ostatnie lata udzielała się jako przewodnik po Kazimierzu, zrzeszona w kazimierskim Oddziale PTTK i Kole Przewodników PTTK. Była także przewodnikiem po Lublinie i Majdanku – pisze na swoim profilu na Facebooku Marcin Pisula. – Przede wszystkim była wyjątkowo dobrym i życzliwym człowiekiem. Niech Odpoczywa w Pokoju.
- Krysia była moją bardzo bliską koleżanką od chwili, gdy podjęłam pracę w Szkole Podstawowej w Kazimierzu – wspomina Krystynę Daczkę Czesława Pisula jej wieloletnia jej koleżanka i przyjaciółka. – Pracowałyśmy razem 20 lat. Potem, gdy wyjechała do Lublina więź trwała dalej. Trwała nie tylko ze mną, ale też z innymi koleżankami, byłymi uczniami i całą masą znajomych z Kazimierza. Dzwoniła, pisała kartki świąteczne, odwiedzała i zawsze z troską, życzliwością, dobrą radą i chęcią pomocy. Miała pojemne serce a najwięcej w nim miejsca zajmowała jej rodzina: rodzeństwo, ich dzieci i wnuki, a przede wszystkim mąż Kazimierz. Była wzorem żony artysty, przy którym trwała i którego wspierała za życia a nieustannie wspominała, gdy go jej zabrakło. Kochała też nasze miasteczko i gdy na emeryturze została przewodnikiem z uprawnieniami na Lublin i Kazimierz, wybierała zawsze Kazimierz jako miejsce bliższe jej sercu. Turyści to zawsze zauważali i doceniali. Trudno pogodzić się z tym, że żegnam Koleżankę, z którą kilka tygodni temu składałyśmy sobie życzenia świąteczne i mówiły: Do zobaczenia w Kazimierzu. „Śpieszmy się kochać ludzi..”
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w rodzinnych stronach Krystyny Daczki w Garbowie w sobotę 16 maja. Msza w garbowskim kościele parafialnym o 13:30.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę