Zmarł Edward Piwowarek

Zmarł Edward Piwowarek autor książek poświęconych Bochotnicy aktywny działacz społeczny z Bochotnicy, odznaczony tytułem „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny”.

W wieku 81 lat 29 lipca zmarł Edward Piwowarek społecznik odznaczony w 2016 r. tytułem „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny”. Wśród jego książek popularyzujących jego rodzinną Bochotnicę są między innymi takie tytuły, jak "Rody bochotnickie", "opowieść o młodniejącej staruszcei rycerzach św. Floriana" czy "Jak ten czas leci. Zbiór wierszy i przemyśleń".

Pośród starczych życzeń pozostaje jedno
Niech Opatrzność w zdrowiu prowadzi do celu
Dobra pamięć o mnie - jako rzeczy sedno
I prośba o "Zdrowaś Mario" Drogi Przyjacielu

- napisał w jednym z ostatnich opublikowanych w tym tomie wierszy "Prośba rekonwalescenta"

Msza św. żałobna odprawiona będzie 31 lipca w farze o godzinie 16:00. Po mszy trumna z ciałem złożona zostanie na cmentarzu parafialnym w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę