Zmarł Edward Piwowarek

Zmarł Edward Piwowarek autor książek poświęconych Bochotnicy aktywny działacz społeczny z Bochotnicy, odznaczony tytułem „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny”.

W wieku 81 lat 29 lipca zmarł Edward Piwowarek społecznik odznaczony w 2016 r. tytułem „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny”. Wśród jego książek popularyzujących jego rodzinną Bochotnicę są między innymi takie tytuły, jak "Rody bochotnickie", "opowieść o młodniejącej staruszcei rycerzach św. Floriana" czy "Jak ten czas leci. Zbiór wierszy i przemyśleń".

Pośród starczych życzeń pozostaje jedno
Niech Opatrzność w zdrowiu prowadzi do celu
Dobra pamięć o mnie - jako rzeczy sedno
I prośba o "Zdrowaś Mario" Drogi Przyjacielu

- napisał w jednym z ostatnich opublikowanych w tym tomie wierszy "Prośba rekonwalescenta"

Msza św. żałobna odprawiona będzie 31 lipca w farze o godzinie 16:00. Po mszy trumna z ciałem złożona zostanie na cmentarzu parafialnym w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę