Zmarł Edward Piwowarek

Zmarł Edward Piwowarek autor książek poświęconych Bochotnicy aktywny działacz społeczny z Bochotnicy, odznaczony tytułem „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny”.

W wieku 81 lat 29 lipca zmarł Edward Piwowarek społecznik odznaczony w 2016 r. tytułem „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny”. Wśród jego książek popularyzujących jego rodzinną Bochotnicę są między innymi takie tytuły, jak "Rody bochotnickie", "opowieść o młodniejącej staruszcei rycerzach św. Floriana" czy "Jak ten czas leci. Zbiór wierszy i przemyśleń".

Pośród starczych życzeń pozostaje jedno
Niech Opatrzność w zdrowiu prowadzi do celu
Dobra pamięć o mnie - jako rzeczy sedno
I prośba o "Zdrowaś Mario" Drogi Przyjacielu

- napisał w jednym z ostatnich opublikowanych w tym tomie wierszy "Prośba rekonwalescenta"

Msza św. żałobna odprawiona będzie 31 lipca w farze o godzinie 16:00. Po mszy trumna z ciałem złożona zostanie na cmentarzu parafialnym w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę