Złoci jubilaci

Skomentuj (2)

zobacz więcej (20)

Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez prezydenta Bronisława Komorowskiego uhonorowane zostało 12 par z miasta i gminy Kazimierz Dolny. „Nie sztuka się rozwodzić, sztuka żyć razem” – twierdzą jubilaci.

Z roku na rok zwiększa się w Polsce liczba rozwodów i maleje ilość zawieranych związków małżeńskich. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par – czyli o 1,6 tys. więcej w stosunku do roku poprzedniego.  Jednocześnie o 22 tysiące zmalała liczba zawieranych małżeństw – wierność sobie ślubowało tylko 181 tysięcy par.

W tym kontekście jubileusz złotych godów – w pięćdziesięciolecie małżeństwa nabiera szczególnego znaczenia.


- To jest wielka sztuka przetrwać ze sobą tyle lat – mówi Barbara Wawrzycka z Kazimierza. – Czasami sami się dziwimy: jak myśmy ze sobą tyle lat wytrzymali – śmieje się jubilatka. - Duża w tym zasługa mojej teściowej, która zawsze nam powtarzała: nie sztuka się rozwodzić, sztuka żyć razem.

A sztuka ta nie każdemu się udaje. Nic więc dziwnego, że z tej okazji wręczane są złotym jubilatom medale prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. 20 października w hallu SARP-u 12 złotym parom wręczał je burmistrz Grzegorz Dunia. W ten sposób uhonorowani zostali:


Irena i Stefan Adamczykowie
Krystyna i Mieczysław Brzozowscy
Danuta i Wiesław Dudek
Wanda i Stanisław Kusiowie
Zofia i Edward Matykowie
Halina i Józef Niezabitowscy
Aleksandra i Henryk Nowakowie
Józefa i Mieczysław Saranowie
Romualda i Zdzisław Skoczowie
Henryka i Henryk Ścibiorowie
Barbara i Mirosław Wawrzyccy
Zofia i Waldemar Zdanowscy


Jubilaci zgodnie podkreślali, że najważniejsze w ich związkach jest wzajemne zrozumienie, wsparcie, cierpliwość i kompromis.

- Jak nie ma kompromisu, to nic z tego nie będzie – mówi Zdzisław Skocz z Okala.


- Idealnie nie ma nigdzie – mówi Barbara Zdanowska – ale w sumie trzeba ciągnąć ten wózek, jak się już tego podjęło, nie można tak sobie zostawić.

Podczas uroczystości były życzenia, kwiaty, szampan i okazja do wspomnień przy słodkim poczęstunku. Uroczystość uświetnił występ gimnazjalistów pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz.


Złotym Jubilatom Redakcja Kazimierskiego Portalu Internetowego życzy wielu dalszych wspólnych lat w zdrowiu i radości, a wszystkim małżonkom wytrwania w swoich związkach do takich pięknych jubileuszy!

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę