Zimiernikejszyn czas zacząć!

Zimiernikejszyn 2016 już trwa w najlepsze! Trzydniowa, zimowa impreza w Kazimierzu Dolnym rozpoczęła się w piątek na Rynku, gdzie rozpalono ogniska otwarcia. Przed nami cała moc atrakcji!

W piątkowe popołudnie na kazimierskim Rynku rozpalono ogniska. Niewtajemniczeni turyści przyglądali się temu z dystansem. Ogień w centrum miasta? Ależ tak! To ogniska otwarcia zimowego kazimierskiego festiwalu Zimiernikejszyn 2016.

Mecz fresbie, karaoke w Rynkowej oraz wernisaż Sylwestra Doraczyńskiego połączony z występem Wojtka Bochry i Staszka Leszczyńskiego – to tylko niewielka część tego, co działo się pierwszego dnia festiwalu. Kolejne dni zapowiadają się równie ciekawie.

Mimo bardziej wiosennej niż zimowej aury, organizatorzy nie rezygnują z imprezy na stoku w Stacji Narciarskiej Kazimierz. Trasy zjazdowe zostały dośnieżone i odpowiednio przygotowane, by zabawa mogła być zrealizowana zgodnie z planem.

- W sobotę o 12.12 rozpoczynamy imprezę na stoku – mówi Włodek Paprodziad Dembowski, główny organizator imprezy. – Będzie ona trwała do późnych godzin wieczornych. Zagra dla nas DJ Kaspa i Lasio Companija, będą konkursy z nagrodami i oczywiście jazda na nartach w przebraniach.

Jak zdradza Paprodziad, na imprezie pojawi się m.in. „człowiek drzewo”, a dokładniej „kobieta drzewo”. Kogo jeszcze będzie można spotkać podczas imprezy na stoku? Przekonajcie się sami, przyjeżdżając do ośrodka narciarskiego, najlepiej oczywiście w przebraniu.

Jednak na tej imprezie Zimiernikejszyn 2016 się nie kończy. Będą jeszcze warsztaty śmiechu, seanse – niespodzianki. Koncerty, spacery po mieście i wiele, wiele innych ciekawych wydarzeń.

- Zapraszamy na wszystkie wydarzenia, bez wyjątku – mówi Włodek Dembowski. – Jest ich sporo, więc z całą pewnością każdy wybierze coś dla siebie.


Co jeszcze programie?

Sobota 30 stycznia

Magiczna wędrówka do Mięćmierskiej osady, do "schroniska" NARUMA" na coś gorącego (można tam pożyczyć sanki). O której chcesz i skąd chcesz...)
12.12 Impreza na stoku w Stacji Narciarskiej Kazimierz. Prowadzą - DJ Kaspa i Lasio Companija, konkurs na zjazdy w przebraniach - Stacja Narciarska Kazimierz,
16.00 ZMK w KOKPIT, Warsztaty śmiechu z Piotrem Sadym,
17.30 ZMK w KOKPIT Eko warsztaty - recycling dla dzieci i dorosłych z Superbohaterami z Bytomia,
16.16 Impreza kasetowa, Przystanek Dobra,
16.16 i 18.18 "Paprodziad poleca" - seans niespodzianka, Art Loch,
16.16 Gry i zabawy surrealistyczne - z Krzyśkiem Bieleckim, twórcą Warszawskiego Frontu Abstrakcyjnego, Rynkowa,
16.16 Zajęcia "Kontemplacja w ruchu" z Magdą Dembowską, Zajazd Piastowski,
18.18 "Dawne kazimierskie trasy saneczkowe" spacer z Marcinem Pisulą (spod Rynkowej do Zajazdu Piastowskiego),
20.20 Koncert Sex Machine Band,
Rafał Walusz sztuczki magiczne,
Mariusz Kałamaga stendup,
 DJ Spike, DJ Endo i MC Frenchie, DJ Kaspa - Zajazd Piastowski ul. Słoneczna
23.33 Nocny, ekstremalny Paprospacer, Zajazd Piastowski

Niedziela 31 stycznia

Magiczna wędrówka do Mięćmierskiej osady, do "schroniska" NARUMA na coś gorącego (można tam pożyczyć sanki). O której chcesz i skąd chcesz...)
 12.12 Licencja na oprowadzanie zaprasza na spacer po Kazimierzu żydowskim, spotkanie pod Studnią na rogu,
12.12 Zajęcia "Kontemplacja w ruchu" z Magdą Dembowską, Zajazd Piastowski,
14.14 Capoeira z Nucleo de Capueiragem Polska, Zajazd Piastowski,
14.14 Paprodziad poleca" - seans niespodzianka, Art Loch,
15.15 Gry i zabawy surrealistyczne z Krzyśkiem Bieleckim, Przystanek Korzeniowa,
16.16 Zajęcia "Kontemplacja w ruchu" Zajazd Piastowski,
19.19 DJ Felix Petarda - przebierana impreza zakończeniowa, klimaty "Sztajerskie", Przystanek Korzeniowa!

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę