Zgłoś nalewkę do konkursu!

Skomentuj (16)
Najlepsza nalewka XIV Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek Kresowych znów zostanie wybrana w Kazimierzu w Knajpie „U Fryzjera” już w piątek 12 września. Jeszcze można zgłaszać nalewki.
- Najlepsze nalewki z całej Polski, wyjątkowy klimat Miasteczka pod dwoma księżycami, tęskna i rzewna muzyka klezmerów oraz mały festiwal kuchni staropolskiej sprawiają, że artyści polskich nalewek szczególnie chętnie lubią przyjeżdżać do Kazimierza nad Wisłą – tłumaczy swoje i uczestników turnieju zamiłowanie do nalewkowych konkursów w Kazimierzu właśnie organizator imprezy Waldemar Sulisz.

- To miejsce inne niż wszystkie i turniej inny niż wszystkie – mówi Piotr Bikont - reżyser teatralny, krytyk kulinarny, autor wielu książek kulinarnych – który zapowiedział swój udział w XIV Ogólnopolskim Turnieju Nalewek Kresowych. Oprócz niego w jury zasiądą: Jan Babczyszyn, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Smaku i konkursu Polska Nalewka Roku w Poznaniu, Hieronim Błażejak, organizator Festiwalu Smaku w Grucznie, Tomasz Dedek, aktor, Waldemar Sulisz, prezes Kresowej Akademii Smaku.

Jeszcze można zgłaszać nalewki. Zgodnie z regulaminem turnieju każdy może zgłosić dowolną ilość nalewek, z tym że po dwie półlitrowe butelki każdego rodzaju. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: waldek.sulisz@gmail.com

Na zwycięzców czekają nagrody. W tym Anioł Kresowej Akademii Smaku - najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla wytwórców nalewek w Polsce, a także – przyznawany po raz pierwszy – tytuł Najlepszej Nalewki Powiatu Puławskiego.

Skomentuj


Dodane komentarze (16)

 • Z. Lemiech (gość)
  Zgadzm się z Adr (gość) - 2008-09-18 12:50 i popieram.
  Zobaczymy w maju Panie Sulisz psy szczekają i idą piechotą !


 • Adr (gość)
  Jaka" suliszowa kultura" olać małych cytować większych.twoja buta i arogancja przyniesie efekty.Cierpliwości
 • Waldemar Sulisz (gość)
  Cieszę się z kolejnego turnieju nalewek w Kazimierzu. Serdeczne podziękowania dla Roberta Sulkiewicza i wszystkich, którzy z serca pomogli. Dla anonimowych wpisów pod moim adresem mam jedno: psy szczekają, karawana jedzie dalej. Frustratom przypominam słowa ks. Tomasza Lewniewskiego, przewodniczącego jury tegorocznej edycji: Dobroć naledwek pochodzi z dobroci serc ludzi, którzy je robią.
 • 1mieszkanka (gość)
  .....O R T O G R A F I A ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !Proponuję administratorowi portalu automatyczne blokowanie tak rażących błędów ortograficznych jak to funkcjonuje już przy przekleństwach.
 • Ania (gość)
  Konkurs był świetnie zorganizowany, świetnie się bawiłyśmy. Było co prubować ;) Wspaniały klimat i bardzo fajny zespół klezmerski. Gratulacje dla organizatorów!
 • r. sulkiewicz (gość)
  Z tego co wiem Turniej Nalewek nie ma głównego sponsora i (jak na razie) jest imprezą towarzyską moim zdaniem, aczkolwiek prestiżową (bo chociażby pionierską i dostrzeganą przez autorytety takie jak Robert Makłowicz czy Piotr Bikont).
  Pan Sulisz jest wspierany przez parę kazimierskich instytucji już po raz piąty (raz w SARP-ie i cztery razy w Knajpie U Fryzjera) i żaden hotel czy restauracja nie mają tu jak widać złych doświadczeń.
  Może kłopotem osób tu piszących jest znane już poza granicami regionu, słynne "Lubelskie Piekiełko Towarzyskie"?

  Jeżeli ktoś nie został zaproszony i złości się o to - to jako współorganizator przepraszam za uchybienie.
  Natomiast jeżeli złości się, bo taką ma naturę i lubi kłócic się ze wszystkimi i o wszystko - proszę wybaczyć, nie mam wpływu na tego typu emocje choć polecam właśnie nalewki-podobno łagodzą obyczaje.
 • zorientowany mieszk.Lub (gość)
  No cóż,panu Suliszowi nie tyle chodzi o zorganizowanie ciekawego wydarzenia co stworzenie kolejnej okazji do darmowego picia.Dla siebie oczywiście.Przywykł ślizgać sie po czyjejś d.. teraz uskutecznia to w Kazimierzu,gdzie jeszcze nie dał się tak poznać jak w Lublinie.
  Osobiście dziwi mnie że znajduje jeszcze naiwnych którzy raczą go darmową wódeczką,zapewne imponuje im znajomość z taką wielką dziennikarsko-radiową postaćą.A to tylko pusty balon.
 • Z. Lemiech (gość)
  Popieram zawiedzionych sponsorów. Nie warto pomagać W. Suliszowi.
  W. Sulisz niezna magicznego słowa DZIĘKUJĘ !!!
  To były chyba ostatnie nalewki poza Alchemią !!!
 • Paulinka (gość)
  Czyli jak zwykle,wszystko ma drugie dno
 • E.K (gość)
  Do Grzegorza
  Imprezki to ten pan lubi niezależnie od sponsorów hehehe i właśnie w Kazimierzu znalazł nowego sponsora, więc stary poszedł w odstawkę i stąd niesnaski.Ciekawe gdzie pójdzie jak i z tym się popsztyka co przy trunkach nietrudne...
 • Grzegorz (gość)
  Wstyd to jest jak pijacy sie pokłócą panie Sulisz.Nagle przestały się panu podobać sponsorowane imprezki ?
 • waldek sulisz (gość)
  Witam. Tylko jeden sponsor postanowił zrobić konkurencyjne nalewki. Nic z tego nie wyszło. Wstyd. Nazwiska szkoda podawać. A autorów wpisów proszę o podpis imieniem i nazwiskiem. Anonimy są warte zlewu.
 • sponsor III (gość)
  Gonić Go !!!
 • sponsorII (gość)
  Popieram sponsora
 • Sponsor (gość)
  Niedajcie się nabierać Suliszowi !!!!
  Dawny sponsor!!!!!!!!!!!!!!!
 • Elżbieta (gość)
  WITAM, zostawcie trochę tych nalewek,będziemy z chórem w dniach od 4-7 października ,odwiedzimy Was ,żeby popróbować ...pozdrawiam

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę