Po raz pierwszy od wielu lat (wyniki zawodów)

Skomentuj (5)

zobacz więcej (14)

W Stacji Narciarskiej Kazimierz rozegrano 5 marca pierwsze zawody narciarskie. Do walki o Puchar Starosty Powiatu Puławskiego stanęło 66 zawodników w różnym wieku.

Mimo zapowiadanych zmian w pogodzie, zimowa aura wytrzymała. A tym samym umożliwiła przeprowadzanie ciekawej imprezy na śniegu. W sobotę 5 marca, w samo południe w Stacji Narciarskiej Kazimierz odbyły się II Zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Starosty Puławskiego. Pierwsza edycja tych zawodów odbyła się w ubiegłym roku na stoku w Celejowie.


Zawody rozegrano w siedmiu konkurencjach: smerfy (do 6 lat), skrzaty (7-8 lat), krasnale (9-10 lat), starsze krasnale (11-12 lat), juniorzy młodsi (13-15 lat), juniorzy starsi (16-18 lat) i rodzice. Tak więc spróbować swych sił mógł każdy. W roku ubiegłym w imprezie wzięło udział 40 osób, w roku bieżącym – 66.


Zawody polegały na pokonaniu specjalnie ustawionego slalomu. Każdy uczestnik miał dwie szansy – dwa zjazdy. W międzyczasie była możliwość, by trochę potrenować na stoku lub po prostu odpocząć. Najbardziej wyczekiwanym i emocjonującym momentem było oczywiście wręczania nagród. Puchary z rąk starosty powiatu puławskiego Witolda Popiołka oraz właścicieli Stacji Narciarskiej Kazimierz – Marcina Świderskiego i Jarosława Jaszczyńskiego otrzymali zwycięzcy wszystkich kategorii,  natomiast pamiątkowe dyplomy wręczono każdemu uczestnikowi zawodów.

 

Oto zwycięzcy:

 

Smerfy:

I - Adam Ostrowski

II - Michał Dowiatt

III - Kamil Kowalik

 

Skrzaty:

I - Mateusz Wydro

II - Julia Wasiłek

III - Mateusz Figura

 

Krasnale:

I - Bartłomiej Kubiś

II - Krystian Pielak

III - Michał Arbuz

 

Starsze Krasnale:

I - Karolina Bednarczyk

II - Karol Synowiec

III - Maciej Samcik

 

Juniorzy Młodsi:

I - Adam Czerwiec

II - Mikołaj Siwec

III - Alicja Bujała

 

Juniorzy Starsi:

I - Adrianna Bujała

II - Bartosz Adamowicz

III - Kamil Włodarczyk

 

Rodzice:

I - Robert Pielak

II - Dariusz Samcik

III - Waldemar Tracz

 

Organizatorami zawodów byli: Stacja Narciarska Kazimierz, Szkoła Narciarska "KOZLO SKI", Schronisko Młodziwrzowe "Pod Wianuszkami", Starostwo Powiatowe Puławy.

 

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

Mapa

Wyciągi narciarskie

Stacja Narciarska Kazimierz Dolny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę