Zawodu nauczą się w hotelu i w magazynie

Skomentuj (29)

zobacz więcej (18)

„Hotel Koszczyc” i pracownia logistyczna „Koszczyc Trans” zostały uroczyście otwarte w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym jako baza dydaktyczna dla zawodów technik hotelarz i technik logistyk.

Uroczystym przecięciem wstęgi w barwach szkoły otwarto Hotel Koszczyc i zarazem pracownię logistyczną Koszczyc Trans w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. To tutaj kształcić się będą przyszli kazimierscy hotelarze i logistycy.
Nowo otwarty na terenie szkolnego internatu „Hotel Koszczyc” obejmuje 2 pokoje 2 – osobowe w kategorii trzech gwiazdek, salę śniadaniową i konferencyjną oraz recepcję. Będą się tutaj odbywały zajęcia praktyczne z przedmiotów zawodowych hotelarskich i gastronomicznych. Hotel świadczyć będzie usługi dla turystów. Do dyspozycji gości będą także z istniejących na terenie szkoły obiektów rekreacyjnych: siłowni, kortu tenisowego, boiska i ścieżki zdrowia.

W obsłudze gości w recepcji uczniom Technikum Hotelarskiego pomagać będzie specjalistyczny program komputerowy S4H CHEF ułatwiający prowadzenie rezerwacji, dokonywania rozliczeń czy wystawiania faktur.

Pokoje i sala śniadaniowa będą dla uczniów bazą ćwiczeń w sprzątaniu jednostek mieszkalnych i obsłudze śniadań. Przyszli hotelarze będą tu uczyć się przygotowania śniadań z wykorzystaniem ekspresu ciśnieniowego do kawy, warnika do wody, bemara do potraw gorących czy szejkera do koktajli oraz obsługi gości przy stoliku. Tutaj również będą poznawać tajniki dekoracji stołu m.in. za pomocą kunsztownie składanych serwetek i dekoracji potraw z owoców i warzyw przygotowywanych za pomocą zestawu narzędzi do carvingu.

Pracownia logistyczna „Koszczyc Trans” powstała na bazie dawnej sali logistycznej. Wyposażono ją w 11 laptopów z profesjonalnym programem transportowo – logistycznym „Sped Trans” oraz w specjalistyczne urządzenia elektroniczne typu czytnik kodów kreskowych czy drukarka etykiet logistycznych i kodów kreskowych. Regały magazynowe wyodrębniają w pracowni strefy: przyjęć, składowania, kompletacji i wydania, tworząc w ten sposób przestrzeń minimagazynu, gdzie uczniowie rozwiązują zadania symulacyjne związane z przyjęciem, składowaniem, kompletacją i wydaniem towaru. Całości dopełniają modele, mapy ścienne i stolikowe oraz logistyczne plansze poglądowe.

Środki na utworzenie nowej bazy dydaktycznej szkoła pozyskała z funduszy unijnych, a także z zasobów własnych.

W uroczystości otwarcia nowej bazy dydaktycznej w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza uczestniczyli wicestarosta Michał Godliński, burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula, dyrektor KOKPiT Mariusz Płoszaj – Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół Jerzy Arbuz, radny Rady Powiatu Puławskiego Marcin Pisula i kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Małgorzata Noskowska.

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza powstał w 1918 r. jako Szkoła Rzemiosł Budowlanych. Od blisko stu lat przygotowuje młodzież do pracy dostosowując kształcenie zawodowe do potrzeb aktualnego rynku pracy. Dziś w technikum kształcą się przyszli hotelarze i logistycy, w zasadniczej szkole zawodowej – przyszli fryzjerzy, kucharze, cukiernicy, ślusarze, mechanicy samochodowi, blacharze, lakiernicy i przedstawiciele wielu jeszcze innych zawodów. Oprócz tego w systemie zaocznym swoje wykształcenie ogólne uzupełniają słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Prowadzony jest również nabór do dziennej klasy językowej Liceum Ogólnokształcącego oraz także dziennego Technikum w zawodach: technik spedytor i technik handlowiec.


Fot. Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza

 

Skomentuj


Dodane komentarze (29)

 • Ulka
  O szkolnym Hotelu Koszczyc z Kazimierza mówili także w piątkowej Panoramie Lubelskiej (18.50)
  [wymoderowano]
 • Zezu
  Super dzieci i nauczyciele !!! Widać, że myślą i działają. Nie trzymają rąk w kieszeniach (jak niektórzy na zdjęciach).
 • Optymista
  @Ulka, masz rację i tak trzymać! w życiu ważne jest Chcieć, od tego tylko krok do osiągnięcia czegoś więcej, pójścia dalej, spełnianiania marzeń...
  Takich ludzi jak @Szok malkontentów, wiecznie krytykujących dla samej krytyki mamy w Kazimierzu na " pęczki" i tu tylko krok do zgorzkniałego, sfrustrowanego człowieka, któremu pozostaje tylko "kopać po kostkach" tych co czegoś chcą od życia.
  Terapia dla pacjęta:) @Szok, zrób coś pozytywnego, a my przyłączymy się do Ciebie- zobaczysz jaka to frajda, już nie będziesz chciał inaczej... :)
 • pijany znad Grodarza
  Podoba mi ie " postawienie" sprawy przez @ Ulkę. Wyraża ono nie tylko marzenia.
  ps. jeśli urazilem kogoś wcześniejszymi komentarzami to przepraszam.
 • :):):)
  Bardzo trafny komentarz Ulki. Szok by wyluzował, w końcu świat będzie po jego myśli.
 • Ulka
  @Szok - I jeszcze pytanie: jak według Ciebie podnieść szkolnictwo z łopatek? Czekać na mannę z nieba? Wyjechać za granicę? Czy może wzorem naszych przodków organiczników podejmować działania małych kroków? Sam piszesz, że kto nie idzie naprzód, ten się cofa...
 • Ulka
  Zaznaczam, że projekt „Od ucznia do profesjonalnego pracownika” nie był nastawiony na powstanie szkolnego hotelu, tylko rozwój umiejętności zawodowych nie tylko dla hotelarzy, ale i logistyków.
 • Ulka
  @Szok, dla mnie konstruktywna krytyka to taka, która powoduje zmiany na lepsze. Twoja - jak widzę - taka nie jest. Ubolewasz nad "żałosnymi" warunkami w szkolnym Hotelu Koszczyc, ubolewasz nad „biednymi” dziećmi, które "niczego się nie uczą". Nie czytasz wyjaśnień. Kiedy zapraszać Cię do współpracy - jako hotelarz powinieneś poczuwać się do odpowiedzialności za kształt młodych przyszłych hotelarzy - uciekasz od tematu. Jeżeli coś jest według Ciebie złe - skrytykuj, ale i posłuż pomocą, chociażby radą, zwłaszcza że chodzi o młodzież. Mnie chodzi o młodzież. Ona teraz - czytając Twoje komentarze - też się uczy - że nie warto robić nic, jeżeli nie dysponuje się dużymi pieniędzmi. Liczy się tylko kasa, człowiek jest zerem. A tak przecież nie jest. Ten hotel powstał rękami młodzieży, środków unijnych z projektu, który szkoła realizowała dwa lata temu, "Od ucznia do profesjonalnego pracownika" starczyło jedynie na wyposażenie sali śniadaniowej. Reszta pochodzi ze skromnych szkolnych środków. Pytanie: wykonać coś, czy odpuścić? Według Ciebie - odpuścić. Według mnie - zacząć. Jutro będzie lepiej. Jasne, turyści to ocenią. Już oceniają - odpoczywają w naszym hotelu :-)
 • szok
  Inka te dyrdymały rodem z przegranej partii przedstaw na najbliższym kolektywie .Nasze szkolnictwo w całości nie tylko w Kazimierzu leży na czterech łopatkach a Ty jak przegrani nadal nie rozumiesz o czym mowa .Świat idzie na przód wszystko się rozwija szkoda tylko że nie u nas.Nie można się cofać w żadnej dziedzinie bo potem ze swoimi świadectwami dzieci lądują w UK na zmywaku albo w Niemczech na polu ze szparagami .Masz tego świadomość ?
 • Inka
  Dzieci uczą się również podczas praktyk w najlepszych hotelach wiec bezpodstawne jest stwierdzenie ze dzieci nie odnajda sie w żadnym hotelu. Szok- z całym szacunkiem ale Twoje wypowiedzi sa po prostu żałosne. Nie w każdej szkole uczniowie maja mozliwość uczenia sie w takich warunkach, uczenia sie w warunkach realnych, praktycznych a nie tylko z ksiązki i zeszytu. Uważam ze to dobry pomysł i mi żal jest tych dzieci które nie maja możliwosci ksztalcenia sie własnie w takich warunkach.
 • szok
  Pijany ja wiem że to są ręczniki ,tak układano te nieszczęsne łabędzie za komuny ,relikt przeszłości jak serwetki w takich serwetnikach pościel z kory etc .Zośka rusz się trochę obejrzyj w internecie hotele i nie pleć bzdur .Ulka w żadnym moim poście nic nie pisze o charytatywności , chcesz to daj !Żal mi dzieci bo będą kiedyś zawiedzeni.Powinni się uczyć w dobrych hotelach ,jak wygląda szkolnictwo u nas mozna się przekonać bardzo łatwo wystarczy wziąć swój dyplom i wyjechać za granicę tam się okaże ile jest wart ,nic ! absolutnie nic. Można fałszywie przytakiwać tak tak pięknie jest ,ale życie zweryfikuje potem to wszystko.
 • pijany znad Grodarza
  @ Zośka. Co Ty?. Kogo niby ja skrytykowałem. Przecież sam doszedłem do ustalenia dlaczego te łabądki. Po lekturze stwierdzam, że duzo hoteli w ten sposób układa ręczniki kapielowe. Zastanawia mnie DLACZEGO ?. Może wiesz ?
 • Zośka
  Szok i Pijany co Wy sobą prezentujecie, że macie czelność kogoś krytykować może Wy pokażecie co potraficie a my was skrytykujemy, pamiętajcie!nieudacznicy nic sami nie potrafią i tylko robią wokół siebie szum!
 • pracownik
  Kazimierscy Hotelarze,
  poszukujecie "najlepszych"...i co im proponujecie??? pracę bez umowy i za psie pieniądze...
 • pijany znad Grodarza
  haha. Wpisałem w google :" łabędzie w hotelu" i ZROZUMIALEM. To sa ręczniki kapielowe.
  @ Szok. To ręćzniki. Kapiesz się ?>
 • pijany znad Grodarza
  @ Ulka. Jednak te ŁABĘDZIE dziwią.
  ps. co " dyktowało", by je ułożyć na łóżkach?
 • Ulka
  @Szok, napiłam się tej zimnej wody. I mam dla Ciebie propozycję: dofinansuj coś w tym szkolnym hotelu - cokolwiek tak wedle Twojego uznania i Twojej najlepszej wiedzy hotelarskiej. Tak w trosce o poziom polskiego szkolnictwa zawodowego. Tak ku chwale ojczyzny.
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok. Łabedzie, a na szafce telewizor tylko z programem telewizji " TRWAM". I o to chodzi.
 • szok
  Ulka napij się zimnej wody i obejrzyj jak wyglądają hotele nie tylko w Kazimierzu ,PRL dawno minął,jaka konkurencja to dla kazimierskich hoteli ?rozumiesz co piszesz? a ten wymiętolony ''łabądek '' ...Szkoda dzieci zderzenie potem z rzeczywistością będzie bolesne .Alojzy przykre jest to że znowu uczy się bylejakości a hotelarze poszukują do pracy ''najlepszych '' a nie byle jakich .
 • Alojzy
  Brawo Szkoła, brawo nauczyciele i brawo uczniowie dzięki którym powstała taka baza dydaktyczna, podkreślam baza dydaktyczna gdzie uczniowie mogą się uczyć i nabywać praktycznych umiejętności. Przykre jest że nie wszyscy potrafią docenić a tylko krytykować....

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę