Zaręczyny? Tylko w Kazimierzu. Według CNN

Skomentuj (2)

Serwis CNN Travel przygotował zestawienie 15 najbardziej romantycznych miast w Europie Środkowej, w którym znalazły się aż 4 polskie miasta. Wśród nich oczywiście Kazimierz Dolny.

Sopot, Sandomierz, Krynica-Zdrój i oczywiście Kazimierz Dolny – To właśnie te cztery polskie miasta znalazły się w zestawieniu 15 najbardziej romantycznych miast w Europie Środkowej. Zestawieniu przygotowanym przez CNN Travel.

- Jeśli na randkę, to do Sopotu. Zaręczyny – w Kazimierzu Dolnym. A nastrojowy spacer - w Sandomierzu lub w Krynicy-Zdroju. Serwis CNN Travel odkrywa dla świata to, co Polacy wiedzą od dawna – czytamy w tekście autorstwa Macieja Cnoty przygotowanego dla programu Fakty TVN. -  To, że Kazimierz Dolny to jedno z ulubionych miejsc odwiedzanych przez zakochanych, widać od razu. Tak jest od prawie siedmiuset lat, od kiedy Kazimierz Wielki przyjeżdżał tam, by spotkać się z ukochaną.

Warto dodać, że nie jest to pierwsze wyróżnienie Miasteczka. Kazimierz Dolny brał udział w wielu różnorodnych konkursach i plebiscytach, w których wskazywany był jako najbardziej romantyczne miejsce w Polsce. I tak pozostaje do dziś. Młode pary bardzo często decydują się na ślub w Kazimierzu czy chociaż sesję zdjęciową. W niejednym rodzinnym albumie znajdziemy więc kadry z kazimierskiego rynku, bulwaru wiślanego, wąwozu Korzeniowego czy punktu widokowego na Albrechtówce.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • eeee
    eeee, 3 razy sie w Kaziku zaręczałem i gie z tego wyszło....
    • pijany znad Grodarza
      haha. Trza było oczko z brylantem.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę