Kazimierskie kłódki miłości

zobacz więcej (13)

Według CNN Kazimierz jest jednym z 15 najbardziej romantycznych miast w Europie. Świadczą o tym także kazimierskie kłódki miłości, które od niedawna zaczęły pojawiać się w Miasteczku w dowód uczuć, które mają być wieczne.

Zamek, baszta, Albrechtówka, Góra Trzech Krzyży i inne malownicze ustronia w Kazimierzu słyszały wiele miłosnych westchnień, zaklęć i wyznań. I oczywiście Wisła, po której już wkrótce – w wigilię św. Jana – spłyną wprost do rąk ukochanych ruciane wianeczki, wróżąc tym samym rychłe zamęście. Nie wszystkim jednak jest dane być w tym czasie w Kazimierzu i pewnie dlatego zaklinają swoją miłość na wzór florencki czy – jak twierdzą niektórzy – chiński zapinając ją na kłódkę. Kazimierskie wyznania miłosne zaszyfrowane zwykle w formie inicjałów imion zakochanych wieszane są nie na moście, a na jednej z balustrad przy podjeździe dla niepełnosprawnych. Piękny stąd widok i na zamek, i na farę i na basztę, i oczywiście na Wisłę.

Kazimierskie kłódki miłości to zwyczaj stosunkowo młody w Miasteczku, jedna z najstarszych datowanych zawisła tu 3 maja 2014 r. symbolem nieskończoności upamiętniając uczucie Madzi i Mateusza. Jaki jest los tej pary? Czy wciąż widzą w sobie cuda dla innych niedostrzegalne, tak jak Ania i Norbert, którzy taką definicję miłości wygrawerowali na swojej kazimierskiej kłódce? Czy rodzina stała się dla nich przystanią życia, jak dla KCz?

Krótka ta kazimierska promenada miłości i niewiele na niej jeszcze kłódek. Jeszcze…

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę