Zapraszamy na Kaukaz

Skomentuj (1)

Wystawa fotografii Magdaleny Kuby zatytułowana „Kaukaz” otwiera cykl spotkań „Kolory Kaukazu” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym. Wernisaż wystawy już w najbliższy piątek, 8 listopada.

Jak już pisaliśmy, Biblioteka Publiczna – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki realizuje projekt zatytułowany „Niezwykła podróż na Wschód”. Projekt ten podzielony został na kilka etapów, jeden z nich to cykl spotkań pt. „Kolory Kaukazu”, który otwiera wystawa fotografii Magdaleny Kuby – „Kaukaz”.
Wernisaż wystawy odbędzie się już w najbliższy piątek, 8 listopada o godz. 16.00 w kazimierskiej bibliotece.

Kim jest Magdalena Kuba? Czym się zajmuje? Tak oto pisze sama o sobie…

- Czy  to krótka wycieczka rowerem za miasto, czy  też długa ekspedycja poza kontynent europejski to jedna z rzeczy,  którą najchętniej robię w moim życiu – opowiada Magdalena Kuba. - Urzekająca natura, świat zwierząt, który możemy obserwować, a czasami nawet zrobić zdjęcie, czy też super fotogeniczne zabytki naszego dziedzictwa kulturowego towarzyszą tym przygodom. Zdobywanie szczytów górskich i wędrowanie z namiotem i plecakiem jest też bardzo intensywnym skonfrontowaniem się z otaczającą nas przyrodą, klimatem, ludźmi i kulturą. Zrezygnowanie z wielu wygód i ograniczenie się do niezbędnego bagażu sprawia, że nie ma się innego wyjścia jak otwarcie się na nową sytuację.

Magdalena Kuba urodziła się w Puławach, w 1980 roku. Uwielbia wycieczki górskie, te dłuższe i krótsze. Najczęściej odwiedza niedaleko położony Schwarzwald i Tanus oraz trochę bardziej odlegle Alpy. Największe jej wyprawy: Tatry Wysokie, Kaukaz, Karpaty- Rumunia, Turcja, Hiszpania - Pireneje, Nepal –Annapurna Masyw.

Cykl spotkań "Kolory Kaukazu" to oprócz wystawy fotografii, warsztaty edukacyjne dla młodzieży, które poprowadzi Zofia Solan - nauczycielka geografii. Najmłodsi zaś będą zaproszeni na zajęcia literacko - plastyczne „Kaukaz inaczej, czyli świat bajek kaukaskich". Dla czytelników zorganizowane zostanie spotkanie z reportażami Iwony Kaliszewskiej i Macieja Falkowskiego "Matrioszka w hidżabie".

Warto dodać, że na otwarciu wystawy będzie można skosztować potraw kuchni kaukaskiej. Czego dokładnie? O tym możecie Państwo przekonać się sami, przychodząc na wernisaż.

Wystawę będzie można oglądać do 9 grudnia 2013 r., w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku 9.00 – 17.00, w sobotę 10.00 – 14.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę