Zapraszamy na Kaukaz

Skomentuj (1)

Wystawa fotografii Magdaleny Kuby zatytułowana „Kaukaz” otwiera cykl spotkań „Kolory Kaukazu” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym. Wernisaż wystawy już w najbliższy piątek, 8 listopada.

Jak już pisaliśmy, Biblioteka Publiczna – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki realizuje projekt zatytułowany „Niezwykła podróż na Wschód”. Projekt ten podzielony został na kilka etapów, jeden z nich to cykl spotkań pt. „Kolory Kaukazu”, który otwiera wystawa fotografii Magdaleny Kuby – „Kaukaz”.
Wernisaż wystawy odbędzie się już w najbliższy piątek, 8 listopada o godz. 16.00 w kazimierskiej bibliotece.

Kim jest Magdalena Kuba? Czym się zajmuje? Tak oto pisze sama o sobie…

- Czy  to krótka wycieczka rowerem za miasto, czy  też długa ekspedycja poza kontynent europejski to jedna z rzeczy,  którą najchętniej robię w moim życiu – opowiada Magdalena Kuba. - Urzekająca natura, świat zwierząt, który możemy obserwować, a czasami nawet zrobić zdjęcie, czy też super fotogeniczne zabytki naszego dziedzictwa kulturowego towarzyszą tym przygodom. Zdobywanie szczytów górskich i wędrowanie z namiotem i plecakiem jest też bardzo intensywnym skonfrontowaniem się z otaczającą nas przyrodą, klimatem, ludźmi i kulturą. Zrezygnowanie z wielu wygód i ograniczenie się do niezbędnego bagażu sprawia, że nie ma się innego wyjścia jak otwarcie się na nową sytuację.

Magdalena Kuba urodziła się w Puławach, w 1980 roku. Uwielbia wycieczki górskie, te dłuższe i krótsze. Najczęściej odwiedza niedaleko położony Schwarzwald i Tanus oraz trochę bardziej odlegle Alpy. Największe jej wyprawy: Tatry Wysokie, Kaukaz, Karpaty- Rumunia, Turcja, Hiszpania - Pireneje, Nepal –Annapurna Masyw.

Cykl spotkań "Kolory Kaukazu" to oprócz wystawy fotografii, warsztaty edukacyjne dla młodzieży, które poprowadzi Zofia Solan - nauczycielka geografii. Najmłodsi zaś będą zaproszeni na zajęcia literacko - plastyczne „Kaukaz inaczej, czyli świat bajek kaukaskich". Dla czytelników zorganizowane zostanie spotkanie z reportażami Iwony Kaliszewskiej i Macieja Falkowskiego "Matrioszka w hidżabie".

Warto dodać, że na otwarciu wystawy będzie można skosztować potraw kuchni kaukaskiej. Czego dokładnie? O tym możecie Państwo przekonać się sami, przychodząc na wernisaż.

Wystawę będzie można oglądać do 9 grudnia 2013 r., w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku 9.00 – 17.00, w sobotę 10.00 – 14.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę