Zakupów na targu nie zrobimy

Kazimierski targ odbywający się we wtorki i piątki na rynku jest jednym z podstawowych źródeł zaopatrzenia mieszkańców nie tylko w warzywa czy owoce, ale także w produkty spożywcze, mięsne czy chemiczne. Jest, a raczej… był. 17 marca zapadła decyzja o czasowym zawieszeniu działalności targowisk miejskich funkcjonujących na terenie miasta.
Wydawałoby się, że niewielki, odbywający się dwa razy w tygodniu i czynny zaledwie do południa targ w Kazimierzu będzie mógł funkcjonować mimo epidemii. Jednak 17 marca ukazał się komunikat zawieszający jego działalność.
- W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia o ogłoszeniu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w porozumieniu ze Stacją Sanitarno –Epidemiologiczną w Puławach, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Kazimierz Dolny oraz osób handlujących, informujemy o czasowym zawieszeniu działalności targowisk miejskich funkcjonujących na terenie miasta – napisał burmistrz Artur Pomianowski.
Ograniczenie obowiązywać będzie do 30 marca.

AKTUALIZACJA z 30 marca.
Zawieszenie działalnia targowiska przedłużono do 15 kwietnia.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę