Zakopower na Zamku

Skomentuj (1)

Zamek w Kazimierzu Dolnym po raz kolejny gościł będzie wspaniałych artystów. Tym razem na dziedzińcu wystąpi zespół Zakopower. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 września o godzinie 19.00.

Na dziedzińcu kazimierskiego Zamku odbyło się już wiele ciekawych wydarzeń. Były spektakle, pokazy i koncerty. Tym razem na scenie pod gołym niebem wystąpi jeden z najbardziej znanych w Polsce zespołów, który muzykę podhalańską łączy z brzmieniami nowoczesnymi. Mowa oczywiście o grupie Zakopower.

Grupa Zakopower zadebiutowała na polskim rynku muzycznym w 2005 roku. Wtedy też wydana została niejednokrotnie nagrodzona płyta zatytułowana „Music Hal”. Trzy lata później na półkach w sklepach muzycznych pojawił się krążek „Na siedem”, a w 2011 „Boso”. Artyści na swoim koncie mają wiele ważnych w świecie muzycznym nagród. Trzy razy na festiwalu w Opolu zajęli pierwsze miejsce w konkursie premier. W 2005 roku swoją muzyką podbili Sopot TopTrendy Festiwal, a w 2008 zdobyli Fryderyka w kategorii „Album roku Etno/Folk”.

W skład zespołu wchodzą:

Sebastian Karpiel Bułecka - głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka
Bartek Kudasik - głos, altówka
Wojciech Topa – głos, skrzypce
Józef Chyc - głos, basy podhalańskie
Piotr „Falko” Rychlec - instrumenty klawiszowe
Łukasz Moskal - głos, perkusja
Tomek „Serek” Krawczyk - gitara elektryczna
Michał Trąbski - gitara basowa
Dominik Trębski - trąbka

Muzyka Zakopower porywa do tańca, szybko wpada w ucho i na długo pozostaje w pamięci, sprawiając, że zupełnie nieświadomie nucimy ją sobie podczas jazdy samochodem, kąpieli czy gotowania. Słuchają jej ludzie w każdym wieku, bo łączy pokolenia.

Jak bardziej przedstawić Zakopower tym, którzy tego zespołu nie znają? Czy w ogóle tacy są? Artyści bez wątpienia przedstawią się sami podczas występu w Kazimierzu Dolnym. To będzie ich najlepsza wizytówka.

Koncert na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 września o godzinie 19.00. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w kasach Zespołu Zamkowego i Centrum Informacji Turystycznej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Mirek
    Biletow juz nie ma dostepnych,jedynie na stronie Zakopower na Zamku niektorzy maja do sprzedania.tez chcialem kupic i nie zdazylem,szkoda.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę