Zakopower na Zamku

Skomentuj (1)

Zamek w Kazimierzu Dolnym po raz kolejny gościł będzie wspaniałych artystów. Tym razem na dziedzińcu wystąpi zespół Zakopower. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 września o godzinie 19.00.

Na dziedzińcu kazimierskiego Zamku odbyło się już wiele ciekawych wydarzeń. Były spektakle, pokazy i koncerty. Tym razem na scenie pod gołym niebem wystąpi jeden z najbardziej znanych w Polsce zespołów, który muzykę podhalańską łączy z brzmieniami nowoczesnymi. Mowa oczywiście o grupie Zakopower.

Grupa Zakopower zadebiutowała na polskim rynku muzycznym w 2005 roku. Wtedy też wydana została niejednokrotnie nagrodzona płyta zatytułowana „Music Hal”. Trzy lata później na półkach w sklepach muzycznych pojawił się krążek „Na siedem”, a w 2011 „Boso”. Artyści na swoim koncie mają wiele ważnych w świecie muzycznym nagród. Trzy razy na festiwalu w Opolu zajęli pierwsze miejsce w konkursie premier. W 2005 roku swoją muzyką podbili Sopot TopTrendy Festiwal, a w 2008 zdobyli Fryderyka w kategorii „Album roku Etno/Folk”.

W skład zespołu wchodzą:

Sebastian Karpiel Bułecka - głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka
Bartek Kudasik - głos, altówka
Wojciech Topa – głos, skrzypce
Józef Chyc - głos, basy podhalańskie
Piotr „Falko” Rychlec - instrumenty klawiszowe
Łukasz Moskal - głos, perkusja
Tomek „Serek” Krawczyk - gitara elektryczna
Michał Trąbski - gitara basowa
Dominik Trębski - trąbka

Muzyka Zakopower porywa do tańca, szybko wpada w ucho i na długo pozostaje w pamięci, sprawiając, że zupełnie nieświadomie nucimy ją sobie podczas jazdy samochodem, kąpieli czy gotowania. Słuchają jej ludzie w każdym wieku, bo łączy pokolenia.

Jak bardziej przedstawić Zakopower tym, którzy tego zespołu nie znają? Czy w ogóle tacy są? Artyści bez wątpienia przedstawią się sami podczas występu w Kazimierzu Dolnym. To będzie ich najlepsza wizytówka.

Koncert na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 września o godzinie 19.00. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w kasach Zespołu Zamkowego i Centrum Informacji Turystycznej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Mirek
    Biletow juz nie ma dostepnych,jedynie na stronie Zakopower na Zamku niektorzy maja do sprzedania.tez chcialem kupic i nie zdazylem,szkoda.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę