Zakazana historia

Skomentuj (3)

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „TERAZ” 16 listopada o godzinie 15.00 zaprasza do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki na spotkanie z dr Leszkiem Pietrzakiem – autorem „Zakazanej historii” – poświęconej historii XX wieku serii wydawniczej.

Właśnie ukazał się tom 6 „Zakazanej historii” dr Leszka Pietrzaka.

Książka traktuje m.in. o kulisach zdrady Polski przez Francję i Wielką Brytanię, zagładzie Polaków na Wołyniu, o tragicznych konsekwencjach paktu, który z Rosją sowiecką zawarł rząd w Londynie w 1941 roku, o największych zwycięstwach Żołnierzy Wyklętych nad sowieckim okupantem.

Wśród tych historii jest także tekst dotyczący regionu Puław i okolic – o bitwie „Orlika” z siłami UB i NKWD w Lesie Stockim w maju 1945r. To niejako kontynuacja tematu z tomu 5, gdzie autor opisał z kolei akcję oddziału „Orlika” na PUBP w Puławach w kwietniu 1945r.

To i inne wydawnictwa autorstwa dr Leszka Pietrzaka będzie można nabyć po spotkaniu.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • pijany znad Grodarza
  @ Szok.Napisał kolejny doktor / dziwne, że nie profesor/. Jest nim, Leszek Pietrzak.
 • Kazimierzak
  @Szok organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Teraz, którego Prezesem jest były Starosta puławski, Pan Sławomir Kamiński.
  Brawo Panie Starosto za inicjatywę.
 • szok
  Jeśli to pomysł nowego Dyrektora to muszę powiedzieć że zaimponował mi bardzo .Mam nadzieję ze nie jest to ''chwyt'' na dobry początek dla zamydlenia oczu.

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę