Za butelki dostali... las!

Skomentuj (7)

Szkoła Podstawowa w Bochotnicy od lat zbiera nagrody za swoje ekologiczne działania. Tym razem uczniowie z tej szkoły, zajęli I miejsce w akcji „Drzewko za Butelkę”.

Jak już pisaliśmy, Szkoła Podstawowa w Bochotnicy w ostatnim czasie wzięła udział w akcji „Drzewko za Butelkę”. Akcja ta polegała na wymianie butelek na drzewka, a patronatem objęły ją Zakłady Azotowe S.A. w Puławach. Przez cały rok dzieci zbierały butelki plastikowe w najróżniejszych miejscach, we wsiach Bochotnica, Parchatka, Wierzchoniów i Zbędowice. Koordynatorem akcji w szkole była Anna Baranowska – Popiołek. Uczennica kl. IV Natalia Skocz pobiła rekord - zebrała 10 600 butelek, a jej klasa 14 629. W sumie zebrano ponad 39 000 opakowań, za co szkoła otrzymała 30 drzewek i krzewów , które wysadzono w szkolnym ogrodzie.


Na początku maja, w „Domu Chemika” w Puławach odbyło się podsumowanie akcji „Drzewko za Butelkę”. Uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej w Bochotnicy odnieśli wielki sukces, gdyż zajęli I miejsce. Otrzymali za to nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 s. zł. Jednak sukces nie pojawił się znikąd. By go osiągnąć, musieli zebrać 1 828 butelek w przeliczeniu na 1 ucznia. III miejsce, w kwalifikacji indywidualnej zajęła uczennica - Natalia Skocz. Natomiast sześcioro innych uczniów zostało wyróżnionych.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali od organizatorów akcji pamiątkowe dyplomy, nagrody w postaci kuponów upominkowych w wysokości od 50 do 150 zł oraz torby podróżne. Ponadto uczniowie trzech najlepszych (pod względem ilości zebranych butelek) klas w szkole otrzymali nagrody rzeczowe w postaci pamiątkowych kubków, gier edukacyjnych oraz toreb podróżnych.


Uczniowie, ale i również nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy powinni być dla nas wszystkich przykładem. Bo w dzisiejszych czasach, upływających pod znakiem plastiku i śmieci wszelkiego rodzaju, nie jest łatwo o mobilizację i chęci, by żyć ekologicznie.

 

Fot. Z archiwum Szkoły

Podstawowej w Bochotnicy

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • kazimierzanka
  No OLEK - dostałeś czkawki ze złości, albo z zazdrości? Nikt nikogo nie krytykuje, a wręcz przeciwnie CHWALI. Tylko może pytania są niewygodne?
 • OLEK
  Uczniowie w Kazimierzu biorą też udział w wielu akcjach czemu więc tylko krytykujecie?
 • kazik
  A niech zbieraja i pod Pałacem Kultury.
  Co ci przeszkadza zawistny człowieku.
  Nienawidzę takich zgredów.
 • rys
  O ile sie zbiera butelki w Tradisie
 • kazimierzanka
  Ja też Wam gratuluję!!! A jakie miejsce zajęła szkoła w Kazimierzu? Takie szkoly jak Wasza i inne wiejskie to wzór do naśladowania! To wizytówka szkolnictwa - wiem coś o tym... Tam pracują ludzie z pasją, nie licząc kasy!!! Robią duzo więcej niż do nich należy, bo przecież ich własnie zlikwidują!! Chcą się wykazać..Gratuluję i podziwiam!!!
 • Pppp
  I niech się nie ośmieszają ci, którzy chcieli taką szkołę likwidować. W szkołach prowadzonych przez stowarzyszenia wegetuję się, a nie działa. Gratulacje dla szkoły !
 • Glejt
  Można? Można! Gratulacje dla dzieciaków

Mapa

Oświata

Szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę