Kształtują tożsamość krajobrazu

zobacz więcej (8)

W konkursie „Kształtujemy Tożsamość Krajobrazu” uczestniczy co roku. Na swoim koncie ma już tytuł laureata 2004 - „Szkoły Rozumnie Kształtującej Krajobraz”. W tym roku Szkoła Podstawowa w Bochotnicy odebrała kolejną nagrodę.

Szkoła Podstawowa w Bochotnicy w konkursie „Kształtujemy Tożsamość Krajobrazu” organizowanym dla szkół województwa lubelskiego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie i Katolicki Uniwersytet Lubelski uczestniczy corocznie od pierwszej jego edycji, której została laureatem. W 2004 r. uzyskała bowiem tytuł „Szkoły Rozumnie Kształtującej Krajobraz”.

- Od tamtego czasu minęło 8 lat, a my co roku uczestniczymy w kolejnych edycjach konkursu promując gminę, uświetniając podsumowania kolejnych edycji konkursu występami swoich uczniów i prelekcjami nauczycieli. Każdy wyjazd na podsumowanie wiąże się z wyróżnieniem i gratyfikacją szkoły poprzez otrzymywanie podziękowań i listów pochwalnych, tytułów, pucharów i nagród rzeczowych od władz kuratoryjnych, wojewódzkich oraz centralnych – mówią nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bochotnicy.

W tym roku również szkoła podczas podsumowania VIII edycji konkursu „Kształtujemy Tożsamość Krajobrazu” pod hasłem „Mój wpływ na krajobraz” odebrała nagrodę za wszechstronną i efektywną kontynuację działań związanych z konkursem. Uroczystość miała miejsce pod 20 października w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Konkursowa gala zawsze charakter sympozjum naukowego na temat szeroko rozumianego krajobrazu. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się: prof. dr hab. K. Denek Uniwersytet w Poznaniu, dr J. Michalczyk KUL w Lublinie, dr A. Nieróbca IUNG w Puławach, dr M. Wilczyńska –Wołoszyn Uniwersytet Warszawski. Z prelekcjami na temat własnych doświadczeń związanych z zakładaniem i prowadzeniem ogrodów przyszkolnych występowali również przedstawiciele szkół uczestniczących w konkursie. Szkołę w Bochotnicy z referatem pt. „Ogród zielone marzenie i jego wpływ na…” reprezentowali Laurencja Krasowicz, Anna Lewczuk i Andrzej Pisula.

- Konkurs zachęcił dzieci do organizacji przedsięwzięć poszerzających działania dotyczące tworzenia ogrodu, stworzenia ścieżek dydaktycznych po Bochotnicy - w tym dwóch po samym ogrodzie – i wydania specjalnego przewodnika oraz do innych działań ekologicznych – mówią nauczyciele. – Podjęcie zadań konkursowych w ramach konkursu „Kształtujemy tożsamość krajobrazu” przyczyniło się także do większej mobilizacji i integracji społeczności lokalnej.

- Musimy jeszcze urządzić obszar przy boiskach i nowej sali gimnastycznej tak, aby poszerzyć jego funkcje sportowe i rekreacyjne o walory estetyczne tworzące spójną całość ze „starą” częścią ogrodu – dodają.

Jak widać podsumowaniom dotychczasowych działań już towarzyszą konkretne plany na przyszłość.

Fot. Z archiwum

Szkoły Podstawowej

w Bochotnicy

Skomentuj


Mapa

Oświata

Szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę