Wyróżnienie za inwestycje

Skomentuj (30)

Miasto Kazimierz Dolny zdobyło VI miejsce w kategorii Małe miasta w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Wydatki inwestycyjne samorządów”.

Ranking Wspólnoty opracowany prof. P.Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego dotyczą inwestycji zrealizowanych w roku ubiegłym. Kazimierz Dolny po raz drugi już zajął w nim wysokie szóste miejsce, poprawiając przy tym swój wynik ubiegłoroczny, gdy na ówczesne siódme miejsce awansował z 49.

Rok temu Gmina Kazimierz w tej samej kategorii w rankingu inwestycyjnym Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota zajęła 7. miejsce awansując z 49. W tym roku jest oczko wyżej. Jakie inwestycje wg Pana Burmistrza miały wpływ na taki wynik?

Burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula –
Wszystkie wydatki zaliczone do wydatków inwestycyjnych dokonanych w roku 2017, które były zapisane w budżecie na 2017 r. i zrealizowane. W tym zestawieniu mieszczą się wydatki na budowę Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Dodatkowo przekazaliśmy na zabezpieczenie skarpy blisko 3 mln. zł, nie licząc tych planowanych w roku 2016. Wszystkie wydatki z funduszy sołeckich, utwardzanie wąwozów, budowanie dróg i chodników, modernizacje świetlic wiejskich w Parchatce i Jeziorszczyźnie, modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego, placu zabaw i innych wydatków inwestycyjnych.

Czym dla Pana jest ta nagroda?

Burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula –
Nagroda ta jest wyróżnieniem naszej gminy na tle innych gmin. Świadczy o zaangażowaniu zarówno radnych Rady Miejskiej, jak również moim w rozwój infrastruktury. Pokazuje jednocześnie, jak duża ilość środków zgromadzonych w budżecie gminy jest przekazywana na inwestycje. Oczywiście potrzeb mamy jeszcze więcej, ale w kolejnych latach należy o nich pamiętać.

Czy za rok Kazimierz też będzie tak wysoko w rankingu?

Burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula –
Trudno jest to w tym momencie określić, ponieważ ranking jest sporządzany na podstawie zrealizowanego budżetu za rok 2018 i nie śledzę wydatków inwestycyjnych innych gmin. My w 2018 na inwestycje wydaliśmy również znaczące środki. To rok w którym zakończyliśmy budowę GZS w Kazimierzu Dolnym, budujemy ponad 2,5 km chodników przy drogach wojewódzkich i powiatowych, modernizujemy i przebudowujemy drogi powiatowe i gminne. Wydatki na te cele są znaczące również w tym roku budżetowym. Powinniśmy również być wysoko, chociaż konkurencja na pewno nie śpi, tylko też realizuje zadania.

Wyróżnienie zostanie wręczone podczas październikowego XVI Samorządowego Forum Kapitału w Katowicach podczas Gali Inwestorów Samorządowych.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (17)

 • pijany znad Grodarza
  Po miasteczku krąży WIEŚĆ, że dzień rozpoczęcia roku szkolnego stanie się dniem SPRZECIWU delegacji żydowskiej roszczącej pretensje do boiska i skrzydła budynku.
 • ???
  A gdzie jest parking
  przy tak duzym obiekcie?
  • sss
   Wcześniej był tak prawie tak samo wielki i nie było parkingu.
  • !!!
   załozymy się, że nie?
 • Mieszkaniec
  jeszcze się taki nie urodził, aby każdego zadowolił!
 • obcy
  Eunuch i kretyn z jednej są parafii , każdy wie jak żaden nie potrafi . Łatwo krytykować , trudno zrobić .
  Pomyślcie krytykanci burmistrza .
  • Ełnuch
   Nie trzeba nawet myśleć! A czy jest łatwo krytykować ? Jeszcze jak!! Sam się pchał na ten stołek no to zbiera owoce - zgniłe, robaczywe, śmierdzące, dojrzałe, pyszne (niewiele)
  • ble ble
   Ja też wiem jak nie potrafię i jestem tu a nie na stanowisku burmistrza.
  • Ola la
   @obcy, w punkt!
 • memento
  Pamiętacie ulotkę wyborczą Andrzeja Pisuli? :) Ja mam na pamiątkę. Najbardziej bawi mnie dziś: "Sprzeciwiam się obłędnemu zadłużaniu gminy czyli mieszkańców" :D :D Zresztą każdy jeden postulat jest w punkt gdy się go dziś czyta :D :D
  • elo elo
   Ale on powiedział na radzie miasta jak mu przewodnicząca samorządu (RR) wyciągnęła ulotkę, że (cytuje z pamięci): "Przecież to nie ja to pisałem tylko ty"
 • Sympatyk
  Oj Wy Kazimierzacy, wieczni malkontenci, nie umiecie docenić tego co macie, a macie najpiękniejszą szkołę w województwie, a może nawet w kraju. Doceńcie, że Wasze dzieci będą uczyć się w luksusowych warunkach i cieszcie się z tego co macie. A w październiku wybierzcie po prostu dobrze i tym sposobem zadbajcie o realizację nowych celów. Patrzcie w przyszłość, a nie bez przerwy oglądajcie się do tyłu.
  • Tragedia
   Przecież nikt szkoły nie krytykuje po za tym gdyby niedajboze wybuch byl za kadencji Pisuli do do tej pory pieniędzy na nową by nie było.
  • Sympatyk
   @Tragedio Droga, nikt szkoły nie krytykuje, ale wszyscy krytykują zadłużenie jakie powstało z tytułu jej wybudowania i zabezpieczenia skarpy, która była częścią tej budowy, bo bez tego zabezpieczenia inwestycja nie mogłaby być oddana. Tak więc, sama sobie przeczysz...
   Podtrzymuję, co napisałem, cieszcie się, że Wasze dzieci w poniedziałek pójdą do nowej pięknej szkoły, i niech się dobrze uczą. A Wy 21 października postarajcie się dokonać mądrego wyboru, bo teraz znów wszystko od Was zależy!
  • Wielkopolanka
   Bardzo dobrze napisane. Zawsze gdy czytam komentarze Kazimierzan, zastanawiam się, dlaczego ciągle taki jad sączą - ech ta polska przywara :( . Na szczęście Kazimierz nic sobie z tego nie robi i ciągle zachwyca. Choćby taką piękną szkołą, w której sama chciałabym się uczyć - ale już wiek nie ten :D
 • łoboda
  To taki burmistrz,że za niewykoszone rowy ,wały i pobocza też dostałby wyróżnienie .Jakby taie było.
 • Mieszkaniec
  Zarządzanie to umiejętność osiągania zamierzonych celów. Technologicznie opiera się na:
  - planowaniu,
  -organizowaniu,
  -delegowaniu,
  -kontroli.
  W żaden sposób nie mogę się dopatrzeć tych cech i atrybutów w działaniach naszego burmistrza
 • Tragedia
  Czy Pan Pisula zaplacil za ten artykuł? Śmiech mnie ogarnia jak to czytam. Dzięki Pisuli Kazimierz niebawem będzie na pierwszym miejscu pod względem zadłużenia w województwie. Ilość wydanych pieniędzy na inwestycje z budzetu gminy świadczy tylko o nieudolności burmistrza w pozyskiwaniu pieniędzy z funduszy zewnętrznych, a tu czytam że są za to nagrody?! Absurd! Ktoś przypomni jakie jest obecnie zadłużenie gminy? Albo ile pieniędzy wydano razem na zabezpieczenie skarpy? Współczuje następcy Pisuli który będzie musiał latami wyprowadzać gminę z długów...
 • Aska
  "Nagroda ta jest wyróżnieniem naszej gminy na tle innych gmin." - czy ten bełkot to sam burmistrz, bo jeśli ktoś pisze tak błyskotliwe mądrości to jest burmistrz usprawiedliwiony!
 • Krzysiek
  Gdybyśmy nie zainwestowali w skarpę, to po pierwsze groziłoby to jej osunięciem, a po drugie nigdy nie skończylibyśmy tej szkoły i to nie jest żadne widzimisię, tylko konieczność. Przecież chyba wszystkim zależało, żeby wreszcie ukończyć tę szkołę i wprowadzić tam nasze dzieci, niezależnie już od kosztu zabezpieczenia skarpy i mimo braku innych remontów, skądinąd bardzo potrzebnych. Teraz będzie na nie czas!
  • pijany znad Grodarza
   Cała GRANDA krążyła i krąży właśnie wokół skarpy . Ona to umożliwiła wykonawcy lawirować co do kosztów i terminu zakończenia inwestycji.
 • Kolejny Mieszkaniec
  Szacun, nie zapominajmy o drodze do lasu. Piękne 200 metrów asfaltu, fakt, że dalej 300 metrów w błocie. Czy nie lepiej było utwardzić tłuczniem całe 500 metrów i mieszkańcy Męćmierza naprawdę mogli by być zadowoleni?
  • z Miećmięrza
   Ja mam gumiaki. Syn, synowa i wnuczek też je mają. Tyś pewnie z Warszafki tu przyleciał i chcesz od razu asfalt, polbruki, iglaki i poręcze niklowane z podświetleniem
 • Panie Andrzeju bedzie lepiej
  Błędem było oszczędzać na skarpie , dlaczego burmistrz nie staral sie o pierwsze miejsce gdyby wpakowal w nią 5 -6 milionów . Tak mocno jestem nim rozczarowana , wydał tylko 3 miliony a gmina bogata i łasa na nominacje.
 • Fanka
  Inni dostali za drogi, my dostaliśmy za skarpę. Gratuluję Panu Burmistrzowi. Myślę, że gdyby ogłosić konkurs na najgłupszy wydatek podium byśmy mieli pewne. Najśmieszniejsze jest jednak to, że Burmistrz nie dostrzega komiczności całej tej sytuacji. Choć raczej to bardziej straszne niż śmieszne.
 • Mieszkaniec
  samorządowcy wiedzą jak ustawiać takie konkursy(?) Pytaniem jest: czy głównym kryterium oceny była merytoryczność przedsięwzięcia. Mam tu na myśli:
  - uzasadnione (przebadane) potrzeb społecznych,
  - skala przedsięwzięcia do tychże,
  - adekwatność zaangażowanych środków do potrzeb i skali przedsięwzięcia,
  - odpowiedzialność władz samorządowych w kreowaniu deficytu pomiędzy realnymi potrzebami społecznymi, a kosztami utrzymania.
  Myślę, że ta inwestycja jest smutną porażką zarozumiałej władzy. Mam tu na myśli p. Dunię Grzegorza i nie gospodarską rękę p. Pisuli Andrzeja.
 • pijany znad Grodarza
  Ch[...]a. I co teraz ? Wybory tuż tuż.

  Moja prośba. Zaproście Naczelnego "Pisma .... " na najbliższą Sesję. Ku mojemu zdumieniu PiS również ZAJMUJE.
 • Olo
  No no no, tylko pogratulować Miasteczku. Brawo Kazimierz!!!
  • Realista
   Zapytajcie ile trzeba było zapłacić za udział w tymże konkursie 🙂 Po prostu kabaret.
  • realista II
   @ Realista Zapłacić za udział i za profesorka zwyczajnego z UW za rozpiskę peletonu grajdołków. Wystarczyłby referent gminny !

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę